Program rehabilitacji szczecińskiego Prawobrzeża
6 mins read

Program rehabilitacji szczecińskiego Prawobrzeża

Program rehabilitacji szczecińskiego Prawobrzeża dobierany jest w oparciu o ciało, indywidualne cechy urazu i zabiegu oraz zadania stojące przed pacjentem. Zazwyczaj powrót do zdrowia obejmuje terapię ruchową – gimnastykę terapeutyczną, próbę wysiłkową, trening. Często fizjoterapia może pomóc zmniejszyć stan zapalny, usunąć skutki skręceń i podwichnięć oraz szybciej wrócić do zdrowia po operacji.

Szkolenie rehabilitacyjne na Szczecińskim Prawobrzeżu prowadzone jest przez doświadczonych i oddanych fizjoterapeutów, którzy posiadają dużą wiedzę ruchową i dzięki temu pomagają szybko przezwyciężyć ból. Główny nacisk kładziony jest na ruch, manipulację i neuroterapię. Fizjoterapia wspomaga usuwanie schorzeń szyi, klatki piersiowej, talii, ramion, bioder, łokci, nadgarstków, kolan i kostek.

Terapia ruchowa w punkcie Rehabilitacji Szczecin Prawobrzeże

rehabilitacja centrum
rehabilitacja centrum

Terapia ruchowa (ćwiczenia fizjoterapeutyczne) to technika rehabilitacyjna, która pozwala na jak najszybszy powrót do zdrowia po operacji i kontuzji oraz jest skutecznym sposobem zapobiegania różnym chorobom. Pacjenci mogą poprawić jakość swojego życia dzięki optymalnie zaprojektowanemu programowi terapii ruchowej. Zmienność i ilość kursów dobierana jest przez doświadczonych fizjoterapeutów podczas konsultacji w Rehabilitacja 24 na Prawobrzeżu Szczecina zgodnie z indywidualnymi cechami organizmu i powierzonymi zadaniami. Wielokrotnie terapia ruchowa jest łączona z innymi metodami rehabilitacyjnymi, takimi jak masaż i terapia manualna. To także podstawowe ćwiczenia, podstawa treningu sportowego.

Główne zadania terapii ruchowej to:

  • Pacjent szybko wrócił do aktywnego trybu życia.
  • Wyeliminuj bóle mięśni, kości i więzadeł.
  • Lepsza mobilność.
  • Popraw krążenie krwi.
  • Zoptymalizuj dostarczanie składników odżywczych do narządów i tkanek.

Terapia ruchowa jest często stosowana w leczeniu problemów z kręgosłupem i narządami ruchu, ośrodkowym układem nerwowym i narządami wewnętrznymi.

Fizjoterapeuci mogą wybierać ćwiczenia na podstawie różnych czynników:

  • Możliwy poziom aktywności (w zależności od fazy regeneracji).
  • Lokalizacja urazu (różne rodzaje opcji dla różnych części ciała).
  • Kierunek i cele (na podstawie tych czynników można przypisać bardzo łatwe i trudniejsze ruchy).
  • Umiejętności, które pacjent chciałby rozwinąć (jeśli kurs jest wykorzystywany w celach profilaktycznych).

Szkolenie jest ważną metodą rehabilitacji na Prawobrzeżu Szczecina

rehabilitacja ortopedyczna Szczecin
rehabilitacja ortopedyczna Szczecin

Fizjoterapeuci mogą skorzystać z usług Biura Rehabilitacji na Prawobrzeżu Szczecina w zakresie szkoleń, czyli indywidualnie dopasowanych ćwiczeń. Wskazany po zabiegach chirurgicznych w obrębie narządów ruchu. Tutaj współpraca terapeuty z pacjentem jest bardzo ważna i wymaga dużego zaangażowania. Dzięki treningowi możliwe jest swobodne przejście do kolejnego etapu regeneracji. Program treningu rehabilitacyjnego kończy się odpowiednimi ćwiczeniami siłowymi i siłowymi oraz elementem skokowym. Czy trening może temu zapobiec? Tak, przez większość czasu jest to świetny sport przed uprawianiem sportu lub jazdą na nartach. Podczas treningu stan zdrowia pacjenta uległ znacznej poprawie dzięki zwiększonej produkcji endorfin, hormonów szczęścia, w organizmie.

Kinesiotaping jako niezwykłe uzdrowienie dla Prawobrzeża w Szczecinie

Kinesiotaping służy do zapobiegania i leczenia różnych urazów mięśni i stawów, obrzęków i łagodzenia bólu. Specjalna taśma ma taką samą elastyczność jak skóra. Metody stosowane w szczecińskim Prawobrzeżu Gabinecie Rehabilitacji zapewniają wsparcie mięśni przy zachowaniu pełnej sprawności ruchowej oraz poprawiają krążenie krwi i przepływ limfy. Jednocześnie taśma jest hipoalergiczna i pozwala skórze swobodnie oddychać.

Program rehabilitacji szczecińskiego Prawobrzeża
Program rehabilitacji szczecińskiego Prawobrzeża

Elastyczną taśmę kinezjologiczną można stosować w połączeniu z innymi terapiami, takimi jak masaż. Terapia ta pomaga złagodzić ból i poprawia drenaż limfatyczny poprzez mikroskopowe rozciąganie skóry. Powstałe za pomocą taśmy zmarszczki na skórze zmniejszają ucisk i podrażnienie zakończeń nerwowych, łagodząc tym samym ból. Stopniowo zmniejsza się również nacisk na układ limfatyczny, co ułatwia swobodny przepływ płynu limfatycznego. Wyjątkowość tej techniki fizjoterapeutycznej polega na tym, że blokuje ból, a przy prawidłowym stosowaniu skóra napina się, poprawia się krążenie krwi i metabolizm. Taśma podtrzymuje i rozciąga tkankę miękką, tym samym przyspieszając proces gojenia, zapobiegając kontuzjom i poprawiając zdolność do wykonywania dowolnej aktywności fizycznej.

Użycie taśmy udowadnia, że ​​zewnętrzne wpływy fizyczne mogą wspomagać pracę mięśni i innych tkanek w ciele. Elastyczność taśmy pozwala na swobodne poruszanie się mięśni. Jego szczególna elastyczność zapobiega również nadmiernemu rozciąganiu mięśni. Stłuczony staw lub więzadło nie może funkcjonować samodzielnie. Taśma wspiera stawy i więzadła, prostuje i ogólnie zapobiega urazom i stłuczeniom.