Co sprzedawać na wyspie handlowej?
6 mins read

Co sprzedawać na wyspie handlowej?

Co sprzedawać na wyspie handlowej? Kilka przemyśleń na temat własnego biznesu: Centra handlowe to miejsca, w których codziennie przewijają się tysiące ludzi. Umieszczenie stoiska w takim miejscu może być bardzo dochodowym biznesem i wielu przedsiębiorców rozważa takie rozwiązanie. Jednak koszt wynajmu domu jest dość wysoki i nie każdego stać na taką inwestycję. Mniej kosztowną alternatywą może być otwarcie wyspy handlowej.

Stragany i wyspy handlowe to małe stragany zlokalizowane w alejkach galerii. Taka lokalizacja bardzo sprzyja licznym wizytom i ma doskonałą widoczność. Jeśli uważasz, że otwarcie wyspy handlowej to dla Ciebie świetny pomysł na biznes, zachęcamy do przeczytania poniższego artykułu. Przedstawimy w nim pięć pomysłów na to, co sprzedawać na tego typu stoisku w galerii handlowej.

Pomysły na wykorzystanie wysp handlowych

Przestrzeń, która może zaspokoić potrzeby wyspy handlowej jest niewielka, ale zdecydowanie wystarczająca do otwarcia małego budki usługowej. Może to być na przykład stoisko oferujące porady prawne, dorabianie kluczy, usługi w zakresie drobnego obuwia lub biżuterii, czy usługi manicure. Po pierwsze, musiała to być usługa, która nie wymagała dużego obiektu ani dużej przestrzeni do przechowywania produktu. Co równie ważne, usługa nie trwa zbyt długo i możesz zdecydować, czy z niej skorzystać podczas zakupów w domu. Nie każdy jest jednakowo zainteresowany wizytą w sklepie odzieżowym. Dzięki temu mogą wspólnie spędzić czas na zakupach, aby zająć się sprawami, które w przeciwnym razie wymagałyby wycieczki do miasta. Zastanów się, jakich usług brakuje w danym miejscu i co może przyciągnąć klientów.

Sklep z kawą i herbatą

Idealnym pomysłem na wyspę handlową może być również mała kawiarnia lub herbaciarnia na wagę. Tego typu stoisko jest wystarczająco duże, aby pomieścić duże dzbany lub słoiki różnych herbat liściastych i aromatycznych ziaren kawy. Do tego mała waga i młynek, dzięki którym możesz zmielić kawę na miejscu. Na takich stoiskach można również sprzedawać drobne akcesoria do kawy lub herbaty, takie jak piękne kubki, sitka do herbaty, specjalne czajniki, młynki do kawy i ekspresy do kawy. Herbaty liściaste i świeżo zmielona kawa smakują o wiele lepiej niż te rozpuszczalne kupowane w supermarketach. Taki produkt to również doskonały pomysł na prezent, który z pewnością zniewoli i zainspiruje wielu klientów.

Sklep jubilerski

Co sprzedawać na wyspie handlowej?
Co sprzedawać na wyspie handlowej?

Na wyspie handlowej dobrze pójdzie też sprzedaż biżuterii. W takich budkach można zastosować przeźroczyste gabloty, które dobrze wyeksponują produkty. Biżuteria ze względu na swoje niewielkie rozmiary pozwoli na zagospodarowanie dużej przestrzeni. Na wyspie można sprzedawać klasyczną złotą i srebrną biżuterię, ale można też zdecydować się na mniej standardowe rozwiązania. Sprawdzonym pomysłem jest własnoręcznie wykonany stojak na biżuterię. Do pracy przy takim stoisku można zatrudnić kogoś, kto zajmuje się ręcznie robioną biżuterią. Ręcznie robione, oryginalne, gotowe wyroby takie jak kolczyki czy naszyjniki z pewnością przyciągną uwagę bywalców galerii. Na takim stoisku możesz również zaproponować wykonanie kolczyków, bransoletek czy naszyjników według projektów Twoich klientów. Na taką handlową wyspę wystarczyłyby odpowiednie półprodukty.

Kosmetyki

Innym pomysłem na to, co można sprzedać na wyspie handlowej, są różne kosmetyki. Najłatwiej postawić na sprzedaż konkretnej marki kosmetyków. Wiąże się to z odpowiednim, często ustandaryzowanym wyglądem stoiska. Możesz także spróbować otworzyć stoisko, które koncentruje się na określonym obszarze, takim jak pielęgnacja dłoni i paznokci lub pielęgnacja włosów. Na takim stoisku można sprzedawać nie tylko kosmetyki różnych marek. Dobrym pomysłem jest również sprzedaż produktów kosmetycznych, takich jak lampy UV do manicure, suszarki do włosów i lokówki. Ponieważ tego typu produkty również nie zajmują dużo miejsca, możesz rozszerzyć podaż takich wysp za radą ekspertów. Krótka rozmowa z ekspertem na temat stanu Twojej skóry, włosów czy paznokci może przyciągnąć wielu klientów.

Artykuły sezonowe

Nasza ostatnia propozycja stoiska handlowego to sprzedaż artykułów sezonowych. Takie stoisko wymaga większego zaangażowania, ponieważ asortyment często się zmienia. Artykuły sezonowe to różne dekoracje, które zmieniają się w zależności od sytuacji, drobne upominki, kartki okolicznościowe, torby na prezenty czy papier do pakowania. Na takich straganach zwykle panuje największy ruch w okresie przedświątecznym, bo można tam nie tylko znaleźć ozdoby do domu czy bombki choinkowe, ale także skorzystać z usług pakowania prezentów i kupić kartki świąteczne. W ciągu roku jest też wiele okazji, ponieważ od czasu do czasu obchodzone są nowe święta. Zapotrzebowanie na drobne upominki lub kartki z życzeniami utrzymuje się przez cały rok na każdą okazję.