Hale namiotowe a obciążenie śniegiem
6 mins read

Hale namiotowe a obciążenie śniegiem

Hale namiotowe a obciążenie śniegiem. Zakłady przemysłowe różnego typu zazwyczaj muszą zajmować bardzo duże rozmiary. Szczególnie dotyczy to zakładów produkcyjnych, czy też na przykład magazynów, gdzie zapotrzebowanie na dużą przestrzeń wynika z gromadzenia dużych ilości towarów. Dlatego też, właściciele takich firm poszukują odpowiednich obiektów, w których mogliby zlokalizować siedziby swoich firm.

Czy przemysłowe hale namiotowe są wytrzymałe?

Znacznie niższe koszty budowy, jak krótszy czas jej trwania powoduje, że obecnie hale namiotowe są coraz częściej wykorzystywane w zastosowaniach przemysłowych. Bardzo często można się spotkać z sytuacją że w takich halach zlokalizowane są główne siedziby magazynów, zakładów produkcyjnych, oraz wielu innych przedsiębiorstw. Wielu przedsiębiorców jednak nadal waha się przed postawieniem na taki obiekt głównie ze względu na obawy przed zbyt niską wytrzymałością takiej gali. Przedsiębiorcy tacy obawiają się, że hala taka może się zawalić, na przykład pod ciężarem zalegającego śniegu, czy też pod wpływem bardzo silnej wichury. W praktyce jednak okazuje się, że hala taka wcale nie musi odbiegać wytrzymałością, od typowego budynku murowanego, czy też drewnianego. Wszystko dlatego, że do jej budowy wykorzystywane są materiały, cechujące się bardzo wysoką wytrzymałością, jednocześnie takie, których łączenie ze sobą trwa krótką chwilę. Właśnie dlatego budowa takiej hali trwa tylko kilka – kilkanaście godzin – nie oznacza to jednak, że nie zapewnia ona odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Oczywiście, aby tak było, budowę takiej hali należy zlecić profesjonalnym, doświadczonym firmom, które mają wiele lat praktyki w ich budowie. Takie doświadczone firmy do budowy takich hal, wykorzystują lekkie, ale jednocześnie bardzo trwałe materiały, takie jak aluminiowe profile, jak również plandeki stworzone z solidnego PCV. Tak skontrowane hale sa bez większych problemów wytrzymać ciężar nawet bardzo grubego, mokrego śniegu i to przez długi okres czasu. Stąd też tak duża ich popularność w ostatnim czasie.

Zalety hal namiotowych w przemyśle

hale termiczne zachodniopomorskiePrzedsiębiorcy, którzy decydują się na założenie zakładu produkcyjnego, czy też magazynu, zazwyczaj liczą na jak najszybsze rozpoczęcie właściwej działalności. Tymczasem, do funkcjonowania ich firm potrzebny jest odpowiednio duży obiekt budowlany, w którym taka firma mogłaby być zlokalizowana. Znalezienie takiego budynku, który można byłoby kupić jest bardzo trudne, często też znajdują się one w bardzo niekorzystnych lokalizacjach, lub też wymagają gruntownego remontu. Dlatego też, większość właścicieli nowo założonych firm tego typu jest zdecydowanych na samodzielną budowę odpowiedniego budynku. Niestety, tradycyjne obiekty budowlane, stworzone z cegieł, czy też drewna, wymagają bardzo dużych kosztów, jak też czasu. Dodatkowo, aby możliwe było wybudowanie odpowiedniego budynku tego typu o dużych rozmiarach, trzeba postarać się o uzyskanie odpowiednich pozwoleń na budowę, co również trwa długa chwile. W praktyce oznaczałoby to znaczne opóźnienie momentu rozpoczęcia właściwej działalności firmy, na co większość młodych przedsiębiorców nie może sobie pozwolić. Właśnie dlatego coraz częściej nowo powstałe firmy produkcyjne, czy też magazyny, zlokalizowane są w halach namiotowych. Wynika to z faktu, że koszty budowy takiego obiektu są odczuwalnie niższe, niż w przypadku porównywalnego wielkością budynku z cięgieł, czy też drewna. Jednocześnie, o ile taka hala namiotowa zostanie wybudowana w odpowiedni sposób, nie trzeba obawiać się o jej wytrzymałość. Szkielet takiej hali stanowią zazwyczaj połączone ze sobą w stabilny sposób profile aluminiowe które są w pełni odporne na korozje. Szkielet zaś jest pokryty wytrzymałą plandeką, zazwyczaj wykonaną z tworzyw tak odpornych jak PCV. Tak powstały budynek, mimoz znacznie mniejszych kosztów budowy, okazuje się być bardzo odpornych na upływ czasu i ekstremalne warunku atmosferyczne obiektem. Dlatego też można z niego korzystać przez bardzo długi czas bez konieczności remontu, czy też przebudowy.

Zastosowania hal namiotowych

Zalety przemysłowych hal namiotowych powodują, że są nimi zainteresowani przedsiębiorcy działający w różnych branżach gospodarki. Bardzo często, w tego rodzaju halach zlokalizowane są hale produkcyjne. Wynika to z faktu, że zazwyczaj muszą one zajmować bardzo duży obszar. Wpływa na to również fakt, że hale takie można dostosować do własnych potrzeb, na przykład dzieląc ja na różne pomieszczenia. Oprócz zakładów produkcyjnych, w halach takich są często zlokalizowane również magazyny, czy też hale przeładunkowe. Również w ich przypadku bardzo ważna jest duża ilość wolnego miejsca, co zapewniają właśnie hale namiotowe. W halach tego typu bardzo często odbywają się również różnego rodzaju targi, czy też konferencje na co wpływ ma bardzo szybki proces ich budowy. Również brak konieczności uzyskania pozwoleń budowlanych sprawia, że hale takie stają się coraz ważniejszym elementem we współczesnej gospodarce, umożlwiającym przedsiębiorcom szybkie rozpoczęcie prowadzenia właściwej działalności.