Implanty zębów – Czy mogą nam zastąpić prawdziwe zęby?
7 mins read

Implanty zębów – Czy mogą nam zastąpić prawdziwe zęby?

Implanty zębów – Czy mogą nam zastąpić prawdziwe zęby? Jednym z codziennych problemów w naszych czasach jest próchnica. Bardzo często bywa ona nieleczona z różnych powodów. Czy tu ktoś nie ma czasu, jeszcze inny boi się stomatologa, a ten to nie ma na to pieniędzy. Bardzo często też się zdarza że ludzie idą do dentysty dopiero wtedy, kiedy boli ząb, a jak przestaje boleć to mimo umówionej wizyty osoba i tak już więcej nie przychodzi, no chyba że inny ząb zaczyna boleć i żadne leki przeciwbólowe już nie pomagają.

W końcu jak ząb mnie już nie boli to nie muszę leczyć zębów. Co nie jest prawdą, ponieważ próchnica przenosi się z zakażonych zębów na zdrowe, na zęby które były leczone również. I niestety z tak błahych powodów nasze zęby chorują coraz bardziej, co finalnie skutkuje ich wyrwaniem. No cóż, ząb został wyrwany, nowy na jego miejsce nie odrośnie. Czy możemy coś zrobić z tym faktem? A może już do końca życia będziemy musieli chodzić z dziurą? Otóż możemy to zmienić! Od tego mamy implanty zębów! https://doboszimplanty.pl/ Jest to innowacyjna metoda, która powstała w ubiegłym wieku. Już od wielu lat cieszy się pozytywnymi opiniami na swój temat, oraz przyciąga do siebie coraz to większą liczbę zwolenników. Z roku na rok jest coraz bardziej udoskonalana co sprawia że ludzie, coraz to chętniej  korzystają z tej metody.

Implanty zębowe – Proces zakładania implantu zębowegoImplantologia zębów jest to metoda uzupełniania naszych braków polegająca na zastąpieniu naszego ubytku nowym zębem. Ale jak to nowym? Przecież zęby już nam nie odrosną. Może i nie, ale w to miejsce zawsze można coś wstawić! I nie mówię tutaj o przyklejanej protezie, która wypada przy każdej możliwej okazji i sprawia wiele dyskomfortu swojemu użytkownikowi. Mówimy tutaj o zębie, tylko nieco innym. Otóż nasz implant posiada swój własny korzeń, co sprawia że w naszej buzi jest nieruchomy, nie ważne czy coś jemy, czy żujemy gumę do żucia. On dalej pozostanie nieruchomy. Nie musimy go również wyciągać na noc, ani zakładać ponownie rano. Tak naprawdę, to nawet nie możemy. Jedyną osobą, która jest w stanie nam go usunąć jest stomatolog. Pamiętajmy też o tym że braki w uzębieniu mogą skutkować przykrymi objawami w przyszłości, oraz o tym że im dłużej zwlekamy, tym bardziej zęby przesuwają nam się. Musimy też wiedzieć że nie możemy założyć implantu dopóki reszta z naszych zębów nie jest wyleczona!

Implanty zębów – Czy mogą nam zastąpić prawdziwe zęby?
Implanty zębów – Czy mogą nam zastąpić prawdziwe zęby?

Tak więc nasz nowy ząb składa się z trzech elementów, które sprawiają że nie jesteśmy w stanie odróżnić go od prawdziwego zęba, oraz że czujemy się z nim świetnie. Naszą podstawą w całej tej konstrukcji jest tytanowa śruba. Jest ona umieszczana w naszej kości poprzez rozcięcie dziąsła i umieszczenia odpowiednio jej tam. Śruba ta imituje nasz korzeń, więc musi być bardzo dobrze wstawiona, tak aby lekarz na spokojnie mógł nam umieścić naszego nowego zęba. Może zdarzyć się tak, że będziemy mieć ubytek w kości. W tym momencie przeprowadzony zostaje zabieg uzupełnienia jej. Nie jest to skomplikowany proces, a stomatolodzy specjalizujący się w tym wykonają go wam bez najmniejszego problemu.

Kiedy śruba jest już dobrze umieszczona, dentysta musi założyć nam drugi element, który spaja całą konstrukcje. Jest to łącznik. Sprawia on że nasz „korzeń” połączony jest z ostatnim, trzecim elementem – koroną protetyczną, to właśnie ona służy nam jako nowy ząb. Jest wiele materiałów z których wykonywane są korony protetyczne, i każdy z nich ma inne właściwości. Oczywiście im bardziej nam zależy na wyglądzie i jakości, musimy być świadomi tego że niesie to za sobą coraz to większe koszta. Tak samo musimy być świadomi tego że nie każdy materiał będzie dla nas odpowiedni. Są materiały, które mogą nas uczulać, np. różnego rodzaju metale. Tak samo niektóre materiały bywają zbyt twarde, co jest szkodliwe dla naszych zębów. Trzeba się tez kierować tym czego oczekujemy. Są ludzie którym nie przeszkadza to jak wyglądają ich zęby i z wielką chęcią poproszą o metalową koronę, aby zaoszczędzić, są też ludzie, którzy nie wyobrażają sobie chodzić z kawałkiem metalu w buzi i pragną mieć piękne białe zęby. Wszystko to można zrozumieć. W końcu ilu ludzi, tyle różnych preferencji. Pamiętajmy jednak o tym że jak wybierzemy koronę z wyższej półki, np. porcelanową to ona nie będzie niczym się różniła od naszych zębów! Będzie wyglądać tak naturalnie że w pewnym momencie sami o niej zapomnimy!

Podsumowując. Implant jest bardzo dobrą inwestycją na długie lata. Przede wszystkim jest najbardziej komfortową metodą, która może służyć nam na długie lata. Bardzo istotne jest, że implant zęba wpływa pozytywnie na nasze prawdziwe zęby, ponieważ on zachorować nie może. A skoro jeden ząb mniej jest narażony na ryzyko próchnicy to tak samo sąsiadujące zęby nie mają się od czego zarazić. A skoro ten jeden ząb nie może już zachorować to możemy być świadomi tego że nie obudzi już nas więcej w nocy żaden ból. Również ominiemy z nim nieprzyjemne wizyty u dentysty,   borowanie, leczenie kanałowe. Myślę że założenie implantu zęba https://www.chrzaszcz.com.pl/implanty-zebowe-proces-zakladania-implantu-zebowego/ jest świetnym wyborem, szczególnie dla ludzi którzy cenią sobie wygodę i brak bólu zęba.