Kontenery morskie – ich budowa, przydatność i szerokie zastosowanie nie tylko w morskim transporcie!
6 mins read

Kontenery morskie – ich budowa, przydatność i szerokie zastosowanie nie tylko w morskim transporcie!

Kontenery morskie – ich budowa, przydatność i szerokie zastosowanie nie tylko w morskim transporcie! Transport morski jest jednym z najpopularniejszych i najstarszych kanałów dystrybucji towarów na świecie. Dzięki takim rozwiązaniom możliwe jest przewożenie najróżniejszych produktów stosunkowo niskim kosztem, w porównaniu np. z transportem lotniczym czy lądowym. Jednym ze znaków rozpoznawczych transportu morskiego są oczywiście statki, a na nich setki kontenerów, zabezpieczających towar przed zalaniem wodą czy innymi uszkodzeniami. Czy charakteryzuje się budowa kontenerów morskich, i co warto wiedzieć na ich temat?

Budowa kontenerów morskich – najważniejsze informacje

Podstawowym faktem na temat budowy kontenerów morskich jest to, że tworzone są one na podstawie ścisłych wytycznych i kryteriów bezpieczeństwa, dzięki czemu są odporne na uszkodzenia i możliwe do eksploatowania przez długi czas. Często spotykane są kontenery morskie budowane ze stali, a to wynika z niskich kosztów ich produkcji, a przede wszystkim dość dużej wytrzymałości na czynniki zewnętrzne. Budowa kontenerów morskich https://kontenery-morskie24.com.pl/ jest stosunkowo prosta, a składa się głównie z ramy z rur stalowych, do których przyspawane są specjalne metalowe ściany. Kluczowym elementem jest odpowiednie zabezpieczenie kontenerów przed przeciekaniem, a to z pewnością zapewni odpowiednie spawanie metalu i zabezpieczenie dna i ścian specjalistycznymi materiałami. Kontenery morskie -budowa ich uwzględnia specjalne „kieszenie” na samym dnie umożliwiające wózkom widłowym swobodne ich podnoszenie i przemieszczanie po pokładzie.

Niektóre kontenery morskie o znacznej wadze są również wyposażone w specjalne zaczepy na dachach, dzięki czemu układane są jedne na drugich za pomocą żurawia, czyli dźwigu. Duże znaczenie ma również możliwość wejścia do kontenera i umieszczenie w nim przeznaczonych do transportu produktów, dzięki najczęściej dwuskrzydłowym drzwiom umieszczonych na jego krótszym boku.

Największe zalety kontenerów morskich

Niewątpliwie budowa kontenerów morskich https://kontenery-morskie.biz.pl/ pozwala na bezpieczne i tanie przewożenie najróżniejszych rodzajów produktów , co stanowi ich niewątpliwie największą zaletę. Transport morski sam w sobie jest stosunkowo tani, szczególnie że każdy rejs takiego statku dotyczy najczęściej ogromnych ilości produktów, za co płacą producenci. Również przesyłki i listy poczty na całym świecie przewożone są za pomocą statków, szczególnie do rejonów globu trudno dostępnych, jednak znacznie wydłuża to czas ich dostarczenia. Okręty wykorzystywane do transportu morskiego znacznie różnią się od tych przeznaczonych dla pasażerów, a ich duża powierzchnia umożliwia umieszczenie na nich wystarczającej ilości kontenerów do odbywania naprawdę ogromnych transportów zarówno żywności, jak i innych produktów. Istnieje kilka rodzajów okrętów transportowych, które odpowiednio do ilości i specyfiki przewożonych dóbr różnią się nie tylko wielkością, ale przede wszystkim swoją ładownością. Jednym z popularniejszych są oczywiście te przewożące kontenery, jednak często można również spotkać tzw. tankowce, które przeznaczone są do transportu płynnych substancji chemicznych. Takie można spotkać np. w miejscach na morzach czy oceanach, gdzie wydobywana jest ropa.

Zastosowanie kontenerów morskich

Przez wzgląd na wytrzymałą konstrukcję i stosunkowo niski koszt, można zaobserwować różnorodne wykorzystanie budowy kontenerów morskich np. w celach mieszkaniowych. Popularne swego czasu stało się budowanie domów z kontenerów, nawet kilku piętrowych, które mimo stosunkowo niewielkiej powierzchni, po odpowiednim zmodyfikowaniu stać się mogą np. domkami letniskowymi. Innym wykorzystaniem takich kontenerów są również garaże, co spotykane jest często np. w zatokach morskich, gdzie za niewielki koszt można nabyć kontenery od bezpośrednich ich producentów. W niektórych częściach Polski kontenery morskie wykorzystywane są również do magazynowania produktów na terenach przemysłowo handlowych, ponieważ doskonale chronią przechowywane materiały i zapewniają bezpieczeństwo przed uszkodzeniem czy kradzieżą. Dzięki dużej wytrzymałości, niskiej cenie nabycia, a przede wszystkim często dużej powierzchni szeroko wykorzystywane są przez przedsiębiorców chcących niskim kosztem magazynować wykorzystywane do produkcji materiały.

Ich dużą zaletą docenianą w takich firmach jest również stosunkowo łatwe przemieszczanie ich z miejsca na miejsce, wystarczy posiadać wózek widłowy o odpowiednio długich płozach.

Kontenery morskie mogą zatem służyć nie tylko do przewożenia towarów na okrętach transportowych, ale również przez osoby które potrzebują sprawdzonego i bezpiecznego miejsca do przechowywania najróżniejszych sprzętów. Garażowanie samochodu w jego wnętrzu również wydaje się być dobrym pomysłem, zapewniając mu bezpieczeństwo i ochronę przed czynnikami pogodowymi. Niska cena i wytrzymałość na nawet wzmożoną eksploatację są wystarczającym powodem na to, by zainteresować się ceną nabycia kontenera morskiego na swoje potrzeby, szczególnie jeśli chcemy uniknąć konieczności budowania na swoim terenie nieruchomego obiektu garażowego.

MM Logistic Transport Norwegia
Grodzka 20/6
70-560 Szczecin
793 008 523
www.mmlogistics.com.pl