Najlepsza dzielnica inwestycyjna według deweloperów: Warszawa Ursus
5 mins read

Najlepsza dzielnica inwestycyjna według deweloperów: Warszawa Ursus

Warszawski lewobrzeżny Ursus jest dzielnicą, która od lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku przechodzi stałe przemiany. Od 1983 roku funkcjonowały tu Zakłady Przemysłu Ciągnikowego „Ursus”, dające zatrudnienie tysiącom robotników. Teraz miejsce to jest nastawione na budowanie nowoczesnych osiedli mieszkaniowych, które przygotowuje deweloper. Warszawa w tej dzielnicy jest podzielona na nową i starą część, obie dość dobrze skomunikowane. Prawdziwy boom mieszkaniowy zaczął się tu jeszcze przed 2010 rokiem i trwa do dziś. Z pewnością na atrakcyjność wpływa też cena za metr kwadratowy, która zazwyczaj plasuje się nieco poniżej stołecznej średniej. Dzięki temu Ursus przyciąga ludzi w każdym wieku, jest tu też całe mnóstwo kawalerek i mieszkań dostępnych do wynajęcia.

Cena za powierzchnię mieszkalną

W marcu 2019 roku, za metr kwadratowy mieszkania na rynku wtórnym należało zapłacić około 8300 zł. Średnia kwota w stolicy wynosiła wtedy dokładnie o dwa tysiące więcej. To spora oszczędność, biorąc pod uwagę to, że Ursus ma wiele zalet. Jedną z nich jest doskonałe połączenie do centrum za pomocą zatrzymujących się tu pociągów miejskich. Jest to jeden z najlepszych pomysłów na poranny dojazd do pracy, bo niestety pod względem infrastruktury drogowej sytuacja wygląda podobnie, jak w większości popularnych miejsc w stolicy, czyli korki pozostają na porządku dziennym. Lekkie oddalenie od Śródmieścia i spory ruch samochodów to z pewnością aspekty wpływające na to, jak bardzo cenę za metr musi obniżyć deweloper. Warszawa najwyżej wyceniana to teraz Wola, Żoliborz, Mokotów i oczywiście Śródmieście. W rankingu pod Ursusem plasują się Targówek, Białołęka i Rembertów, gdzie metr kwadratowy przestrzeni kosztuje średnio o 500 do 1500 zł mniej.

Tu chce budować każdy deweloper – Warszawa Ursus

Dużym plusem dla położonego na uboczu Ursusa jest obecność wielu mniejszych sklepików, restauracji i punktów usługowych. Są też trzy, duże centra handlowe, pozwalające na dokonanie wygodnych zakupów bez konieczności wyjazdu z dzielnicy: Galeria Gawra, Factory Ursus oraz Skorosze. Nie mogą też narzekać osoby z małymi i nieco większymi dziećmi, bo na miejscu sektor edukacyjny — zarówno prywatny, jak i państwowy — działa dość prężnie. Jest też gdzie pograć w tenisa, pójść popływać, trenować piłkę nożną, korzystać z fitnessu lub jeździć na rowerze. Każdą z tych czynności zawsze opisuje w swoich folderach deweloper. Warszawa tutaj kusi także kilkoma miejscami zielonymi jak chociażby parki Czechowicki czy Achera. Niestety nie można spodziewać się tu tak wielu zielonych atrakcji, jak chociażby na położonej bliżej centrum Woli. Pod tym względem wygrywa także Bemowo, leżące w niedalekiej bliskości Kampinoskiego Parku Narodowego. Substytutem stają się liczne ścieżki rowerowe i przestrzeń pomiędzy budynkami, projektowana przez architektów.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Jest jeden ranking, w którym Ursus wygrywa niemal zawsze. Dane pochodzą bezpośrednio od Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Warszawie i dotyczą wszelkich niebezpieczeństw, jakimi mogą zetknąć się mieszkańcy stolicy. Pod tym względem dzielnica wypada perfekcyjnie i dlatego jest pozycjonowany jako najbezpieczniejsza dzielnica i w ten sposób reklamuje ją niejeden deweloper. Warszawa Ursus ma jeszcze spory potencjał, szczególnie w stale rozwijających się Szamotach. Jednak niebawem czas budowy się zakończy, ponieważ przestrzeń pod inwestycje jest mocno ograniczona i wynosi jedynie 9,36 kilometrów kwadratowych, na których obecnie mieszka około 60 000 mieszkańców.

Zobacz również:

Mieszkanie na wynajem i dla rodziny

Pod względem prywatnych inwestycji, warto myśleć o Ursusie zarówno w kategorii zakupu mieszkania z rynku wtórnego pod wynajem, jak i przejrzenia tego, co wśród nowego budownictwa oferują deweloperzy. Warszawa jest w tej szerokości geograficznej dość dobrym pomysłem na zamieszkanie z całą rodziną, dlatego można śmiało brać tę dzielnicę pod uwagę w momencie poszukiwania lokum na wiele lat. Ceny w tej okolicy będą w przyszłości tylko rosły, więc dziś zainwestowany kapitał powinien w przyszłości zaprocentować, nawet w przypadku chęci przeprowadzki i sprzedaży zakupionego metrażu.

Na dogodne warunki mieszkaniowe ma wpływ przede wszystkim liczna obecność punktów usługowych, edukacyjnych i związanych ze sportem. Sprawia to, że świetnie odnajdują się tu nie tylko rodziny z dziećmi, ale też single pracujący w biurowych częściach Warszawy. Powrót po godzinach do domu może wiązać się z różną aktywnością, jak chociażby skorzystanie z klubu fitness czy siłowni. Jedynie osoby biorące pod uwagę chęć skorzystania z wielu restauracji, klubów czy miejsc kultury, będą nieco zawiedzione. Strefy te są raczej zarezerwowane dla centralnych punktów stolicy, najbardziej obleganych turystycznie i biznesowo. Pomimo to, warto rozważyć ofertę mieszkaniową od dewelopera. Warszawa ciąż się rozrasta, a jej granice w naturalny sposób poszerzają, co oznacza, że za kilkanaście lat Ursus będzie o wiele bliżej Śródmieścia, niż aktualnie.