Wszystko, co musisz wiedzieć o przeprowadzce
6 mins read

Wszystko, co musisz wiedzieć o przeprowadzce

Wszystko, co musisz wiedzieć o przeprowadzce: w życiu każdego z nas przychodzi taki czas, kiedy musimy podjąć niezwykle ważną decyzję o opuszczeniu rodziny. Nie wszyscy zdecydowali się na tak odpowiedzialny krok. Ci, którzy podejmą się tego zadania, muszą pamiętać, że czeka ich szereg formalności, pracy i postanowień, których konsekwencje będą odczuwalne w nadchodzących miesiącach, a nawet latach. Nie ma zatem znaczenia, czy osoba, która się przeprowadziła, była studentem, który zaraz po studiach wróciła do rodzinnego miasta, czy też kimś, kto przeprowadzał się więcej niż jeden raz. W każdym przypadku proces wyprowadzki jest bardzo podobny.

Najważniejszym czynnikiem, a jednocześnie kluczem do udanej i sprawnej przeprowadzki przeprowadzki24.biz.pl jest zaplanowanie czynności i czynności osobistych, które muszą odbyć się przed, w trakcie i po przeprowadzce do nowego mieszkania. Można do tego celu wykorzystać kartkę papieru, specjalny dziennik, a nawet telefon. Nie ma znaczenia, jaką formę przyjmie plan. Ważne, aby było jasne i zrozumiałe dla osoby, która je napisała, a powyższe czynności były łatwe do zrozumienia.

Kalendarz mobilny

Wszystko, co musisz wiedzieć o przeprowadzce
Wszystko, co musisz wiedzieć o przeprowadzce

Około 2 miesiące przed przeprowadzką możesz zacząć wybierać rzeczy, takie jak ubrania, naczynia i dodatki do mieszkania. Dlatego do nowego domu przywożone są tylko niezbędne rzeczy, których na pewno użyjesz. Taki program pozwala zaoszczędzić nie tylko dużo miejsca, ale także czas w ich transporcie. Jeśli chcesz skorzystać z usług firmy przeprowadzkowej, powinieneś zacząć jej szukać w bardzo podobnym czasie.

Warto mieć szczegółowy plan przeprowadzki z co najmniej miesięcznym wyprzedzeniem. Wtedy możesz być pewien, że obejmie wszystkie ważne aspekty i sprawy, którymi należy się zająć przed wyprowadzką. Możesz także przystąpić do zbierania materiałów do transportu i zabezpieczania przedmiotów, które zostaną przeniesione do nowego mieszkania. Do tego celu dostępne są kartony, torby i folie różnej wielkości.

Dwa tygodnie przed przeprowadzką możesz zacząć się pakować. Warto zacząć od rzeczy najmniej używanych. To samo dotyczy pokoi. Jeśli masz dzieci lub zwierzęta domowe, powinieneś zacząć szukać opieki nad nimi w ostatnich dniach lub w dniu przeprowadzki.

W ostatnim tygodniu przed przyjazdem do nowego domu należy zacząć intensywnie pakować i opróżniać lodówkę. Warto również pamiętać o przygotowaniu bagażu podręcznego, który jest wymagany w pierwszych dniach. Powinny się w nim znaleźć podstawowe artykuły higieniczne, odzież oraz przedmioty codziennego użytku, takie jak elektronika.

Dzień przed przeprowadzką i dzień przeprowadzki były pełne zamieszania. Jednak pośród tego całego biegania nie wolno zapominać:

  • Klucze do starych i nowych mieszkań,
  • Naładować telefon,
  • Zabierz ze sobą bagaż podręczny, dokumenty i jedzenie,
  • Zrób zdjęcia liczników wody, prądu i gazu starego mieszkania (w dniu wyprowadzki).

Jak ułatwić sobie przeprowadzkę?

Kluczem do udanej operacji jest planowanie i właściwa organizacja. Jeśli jednak Twój mały palec ma już w sobie żywioł, warto poznać kilka udogodnień i trików, które mogą znacząco wpłynąć na komfort oraz zaoszczędzić czas i wysiłek podczas wyprowadzki z domu:

  1. Na około dwa miesiące przed przeprowadzką warto zacząć używać domowych środków czystości, detergentów i kosmetyków. W rezultacie zmniejsza się liczba wysyłanych przedmiotów, a tym samym skraca się czas pakowania i wysyłki w nowe miejsce.
  2. Podczas pakowania oznacz i ponumeruj pudełka i torby oraz opisz, co jest w środku. Dzięki temu szybciej znajdziesz to, czego potrzebujesz.
  3. Przeprowadzka to świetna okazja do zwrotu czegoś, co pożyczyłeś.
  4. W przypadku zmiany adresu należy wcześniej powiadomić odpowiednie jednostki i władze, znajomych i rodzinę.

Usługi firmy przeprowadzkowej – czy warto z nich korzystać?

Osoby, które nie mają zbyt wiele czasu i ochoty lub potrzebują fachowej pomocy przy zmianie mieszkania, powinny skorzystać z usług profesjonalnych usługodawców, takich jak firmy przeprowadzkowe. Posiadają wiele urządzeń, które mogą okazać się nieocenione przy zmianie adresu zamieszkania. Jednym z takich elementów jest np. Transporter, który (z oczywistych względów) jest w posiadaniu zaledwie kilku osób. Pojazd tej wielkości pomieści wiele kartonów i pudeł, a także meble, których samochód osobowy nie jest w stanie przewieźć. Posiadają również specjalistyczne elementy mocujące, dzięki czemu minimalizujesz ryzyko uszkodzenia ładunku wewnątrz ciężarówki, a także doświadczenie w pakowaniu przedmiotów, dzięki czemu minimalizujesz liczbę przejazdów, które musisz wykonać podczas przeprowadzki.