Czterdzieści lat minęło, czyli zabiegi medycyny estetycznej dla dojrzałej cery
6 mins read

Czterdzieści lat minęło, czyli zabiegi medycyny estetycznej dla dojrzałej cery

Czterdzieste urodziny to data przełomowa. Choć kobiety czują się młode, mają wiele energii życiowej, wychowują dzieci, pracują, realizują swoje pasje, to jednak na swojej skórze zaczynają zauważać znaki upływającego czasu. Porównując zdjęcia sprzed 20 lat z obecnymi, dostrzegają różnice w wyglądzie. Chociaż pewne zmiany są naturalne, to trudno się z nimi pogodzić. Nadal chcą wyglądać młodo, a pierwsze zmarszczki, przesuszenia skóry, dodatkowe kilogramy spowodowane zmianami hormonalnymi, sprawiają, że samoocena takiej osoby bywa zaniżona.  Dobrej jakości kosmetyki i zabiegi medycyny estetycznej potrafią zdziałać cuda i zahamować biegnące lata na skórze.

Zmiany na skórze w wieku 40 lat

Medycyna estetycznaJeszcze kilkadziesiąt lat temu, na twarzy kobiety było widać,  że przekroczyła 40 rok życia. Obecnie dzięki znakomitym kosmetykom i zabiegom medycyny estetycznej dla 40 latek pewne zmiany nie są widoczne. Zmniejszenie poziomu estrogenu powoduje nie tylko kłopoty z płodnością, co dla wielu pań, które po 40 roku chciałyby zostać matkami, jest bardzo trudną sytuacją, ale także jest przyczyną zmian skórnych.  Skóra ulega przesuszeniu, zmniejsza się jej elastyczność, następuje utrata jędrności, pojawia się więcej zmarszczek, spada poziom kolagenu. Zmorą kobiet są pękające naczynka, przebarwienia, opadające policzki i zmiana owalu twarzy. Z tymi odznakami starzenia znakomicie radzi sobie medycyna estetyczna dla 40 latek.

Godne polecenia zabiegi medycyny estetycznej dla pań po 40 roku życia

Zanieczyszczona skóra nie wygląda ładnie.  Podstawą pielęgnacji skóry jest jej oczyszczanie. Po 40 roku życia należy robić to kosmetykami przeznaczonymi do cery dojrzałej, które intensywnie nawilżają i stymulują procesy odnowy skóry. Powinny zawierać takie składniki jak: peptydy ceramidy, koenzym Q10, retinol, kompleks witamin: A, C i E, kwas hialuronowy.  Czterdzieste urodziny to dobry moment, aby skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej.  Na przebarwienia skóry znakomitym sposobem jest laser.  Laser redukuje przebarwienia poprzez rozgrzania melaniny (barwnik skóry) do temperatury, w której ulega uszkodzeniu, a organizm pozbywa się wadliwych komórek barwnikowych. Laser  działa jedynie na melaninę. Nie ma ryzyka uszkodzenia innych warstw skóry. Zaraz po zabiegu efekt może nie być idealny, ponieważ przebarwienia ciemnieją i dopiero po dwóch tygodniach znikają. Tycie po  40 roku życia jest spowodowane także przez czynniki niezależne od stylu życia kobiety. Przyczynami wzrostu wagi są zmiany hormonalne i spowolnienie metabolizmu. Można katować się dietami i wyczerpującymi ćwiczeniami i nie zobaczyć żadnych efektów odchudzania. Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna po 40-tce.  Z problemem gwałtownego tycia poradzi sobie zabieg liposukcji laserowej. Ta nieinwazyjna metoda szybko i skutecznie tkankę tłuszczową.  Polega na rozpuszczeniu i usunięciu tkanki tłuszczowej z miejsc, w której jej nie chcemy, np.: z ud, czy brzucha. To zdecydowanie lepsza metoda  niż tradycyjne odessanie tłuszczu – można pozbyć się uciążliwego i znienawidzonego tłuszczyku, a pozostaje wzmocniona i napięta. Pierwsze efekty widoczne są już po kilku dniach, na pełny rezultat  trzeba poczekać około 4 tygodni. 

Problemy z naczynkami

Popękane naczynka krwionośne na twarzy, mogą być objawem trądziku różowatego i nasilać się w okresie przed meupoauzą i w jej trackie. Mogą być także skutkiem zmian hormonalnych. Jeżeli popękane naczynka pojawiają się na nogach, to istnieje prawdopodobieństwo, że są zapowiedzią żylaków. Zmiany na skórze w postaci widocznego zaczerwienienia  nasilają się w okresie przekwitania i są elementem, który wzbudza niepokój wśród kobiet. W takiej sytuacji najpierw dobrze jest skonsultować się z lekarzem specjalistą, zrobić badania, znaleźć przyczynę schorzenia i wdrożyć leczenie. Tylko za zgodą lekarza specjalisty można rozpocząć jako uzupełnienie leczenia zabiegi medycyny estetycznej dla kobiet po 40 roku życia.  Polecany jest zabieg laserowego zamykania naczynek.

Młodo wyglądająca cera

Zabiegów mających oczyścić i wygładzić cerę jest kilkadziesiąt. Każdy gabinet kosmetyczny i klinika urody mają swój zestaw fantastycznych terapii poprawiających wygląd.  Jednym z najczęściej oferowanych zabiegów jest peeling medyczny polegający złuszczaniu martwego naskórka oraz głębszych warstw skóry, za pomocą substancji chemicznych. Dzięki temu odbudowuje się warstwa kolagenu, co sprawia, że skóra regeneruje się. Peeling medyczny jest zabiegiem medycyny estetycznej dla 40 latki, który zdaniem specjalistów i pań, które go stosowały, doskonale sprawdza się element profilaktyki przeciwstarzeniowej. Już po pierwszym zabiegu skóra jest oczyszczona i wygląda znacznie młodziej.

Zabiegów medycyny estetycznej  dla kobiet po 40 roku życia jest bardzo dużo. Znajdzie się rozwiązanie na każdy problem z cerą, ciałem i niechcianymi kilogramami. Wiek 40 lat to doskonały moment, aby spróbować wszelkich dobrodziejstw medycyny estetycznej i pomóc skórze w walce z pierwszymi odznakami starzenia.