Jak zorganizować wieczór kawalerski?
6 mins read

Jak zorganizować wieczór kawalerski?

Dla wielu panów, który w niedalekiej przyszłości mają staną na ślubnym kobiercu, wieczór kawalerski to niezwykle ważna kwestia. Jest to ostatni moment na totalne szaleństwo i zabawę bez ograniczeń. Nie każdy przyszły Pan Młody uważa, że jest to moment, w którym trzeba dać z siebie wszystko. Jednak bez wątpienia warto dobrze przemyśleć organizację tego wydarzenia. Wieczór kawalerski wcale nie musi być nudny i monotonny. Warto zorganizować go w taki sposób, żeby na długo pozostał w pamięci. 

Kto powinien zająć się organizacją wieczoru kawalerskiego?

Przede wszystkim warto wiedzieć kto jest odpowiedzialny za organizację wieczoru kawalerskiego. Zgodnie z tradycją zadanie to należy głównie do Pana Młodego, jednak bardzo często pomocą wykazuje się świadek, a także inni mężczyźni z najbliższego otoczenia.
Osoba, która jest odpowiedzialna za całość, powinna czuwać nie tylko nad przygotowaniami, ale także nad całym przebiegiem imprezy i jej odpowiednim zakończeniem. Zwykle koszty pokrywa świadek, jednak w wielu przypadkach goście i świadek także się dokładają https://axenation.com/pl/rezerwacja-szczecin/. Rozliczenia warto dokonać przed imprezą, aby w trakcie zabawy uniknąć niepotrzebnych niezręczności.

Sprawdź także:

Organizacja i termin 

Wieczór kawalerski zazwyczaj powinien się odbyć tydzień lub dwa przed ślubem. Odpowiednio wcześniej warto zamknąć listę gości, aby można było się przygotować na daną ilość.
Najtrudniejszym zadaniem związanym z organizacją wieczoru kawalerskiego jest ustalenie jaki charakter będzie miała impreza. Z pewnością wydarzenie powinno  być dopasowane do charakteru Pana Młodego i powinno sprawić mu przyjemność. Jeżeli nie lubi on szaleć na strzelnicy, nie warto iść w tym kierunku.
Zwykle znaczenia nie mają złe warunki atmosferyczne czy zbyt duża odległość od domu. Dlatego można naprawdę zaszaleć!

Pomysły

Standardowe wieczory kawalerskie odbywają się w domu Pana Młodego lub w klubie. Czasem stawia się także na wynajęty apartament. Jednak jak wspomniano wcześniej jest to idealna okazja, żeby bardziej zaszaleć i np. zdecydować się na:

 • paintball, 
 • wypad pod namioty w jakieś urokliwe i ciekawe miejsce, 
 • gokarty, 
 • gry miejskie, 
 • żagle itd. 

Z pewnością nikogo nie zaskoczy to, że panowie chętnie wracają do wspomnień z dzieciństwa i do beztroskiego czasu. Dlatego warto właśnie podczas wieczoru kawalerskiego wrócić do tego typu rozrywek. 

Alkohol i przekąski 

Na wieczorze kawalerskim oczywiście nie może zabraknąć jedzenia, a także dobrego alkoholu. Panowie zazwyczaj nie liczą kalorii i stawiają na udaną zabawę. Na imprezie najlepiej zaserwować takie dania jak:

 • kebab, 
 • pizza, 
 • udka z kurczaka, 
 • dania z grilla, 
 • tortilla, 
 • paluszki, chipsy, orzeszki i inne drobne przekąski. 

Jeżeli chodzi o alkohol, z pewnością warto postawić na wódkę lub whisky. Jeżeli ktoś preferuje lżejsze trunki może zdecydować się na piwo. Jednak nie można ograniczyć się jedynie do alkoholu! Na wieczorze panieńskim mogą być obecne osoby niepijące, a osoby pijące powinny też sięgać po inne napoje, aby się nie odwodnić. Z pewnością przyda się woda, soki i napoje gazowane. 

Upominek 

Wieczór kawalerski to już idealny upominek dla Pana Młodego, jednak warto postarać się o dodatkowy prezent, który będzie przypominał tą ostatnią imprezę w stanie wolnym. Do najczęściej wybieranych pomysłów można zaliczyć: koszulkę z jakimś ciekawym napisem i grafiką, dobry i droższy trunek, zestaw do gier, pamiątkową sesję z przyjaciółmi itd.
Niekiedy atrakcją wybieraną przez uczestników wieczoru kawalerskiego jest striptiz https://axenation.com/pl/wieczor-kawalerski-szczecin/. Warto jednak skonsultować to z Panną Młodą, aby nie narazić Pana Młodego na nieprzyjemności.
Aby impreza była dobrze wspominana przede wszystkim nie można przekraczać zasad moralnych. Warto też mieć przy sobie dodatkową gotówkę, na wypadek wydatków, które nie były planowane. Na wieczorze kawalerskim trzeba też kontrolować ilość alkoholu, który się wypije. 

Organizacja wieczoru kawalerskiego krok po kroku

W skrócie organizacja wieczoru kawalerskiego zamyka się w kilku punktach. W pierwszej kolejności należy przygotować listę gości, następnie ustalić termin i miejsce. Jeżeli wieczór kawalerski ma się odbyć poza domem, konieczne jest dokonanie odpowiedniej rezerwacji. Kolejny krok to przygotowanie dokładnego planu wydarzenia. Warto przemyśleć przebieg imprezy, aby nie było żadnych niespodzianek i niedogadania. Nie można też zapomnieć o odpowiedniej ilości alkoholu, napojów i przekąsek.
Dobrze zaplanowany wieczór kawalerski z pewnością będzie udany i na długo zapadnie w pamięci gości. Szacowany koszt takiego wydarzenia to około tysiąc złotych. Jednak wszelkie dodatkowe atrakcje oczywiście podnoszą cenę. 

Organizując wieczór kawalerski warto ustalić jeszcze jedną zasadę: każdy odpowiada za siebie. Jeżeli ktoś rozwali telefon w trakcie zabaw, zniszczy mieszkanie, przegra coś w pokera itd. odpowiedzialności za to nie ponosi Pan Młody. Jest to bardzo ważne. Uczestnicy zabawy są dorośli i każdy z nich powinien trzeźwo przemyśleć sytuację i oszacować konsekwencje swojego postępowania.