Jakie są ubezpieczenia dla firmy?
7 mins read

Jakie są ubezpieczenia dla firmy?

Prowadzenie swojego biznesu zawsze wiąże się z ryzykiem. Ograniczeniem go jest wykupienie odpowiedniej polisy. Ubezpieczalnie oferują szeroki wybór ubezpieczeń dedykowanych specjalnie dla firm. Ich różnorodność wynika z różnorodności zawodów i biznesów oraz ryzyka, które wiąże się z ich wykonywaniem. Czy warto ubezpieczyć firmę? Warto. Jest wiele powodów, dla których warto wykupić specjalną polisę i móc spać spokojnie. Bo choć wiadomo, iż każdy przedsiębiorca raczej stara się myśleć pozytywnie i nie zakłada od razu kryzysów i problemów związanych ze swoją działalnością, to takie ubezpieczenie pozwala mu na bezstresowe podejmowanie decyzji i inwestowanie w rozwój firmy bez hamujących go obaw.

Decyzję o ubezpieczeniu firmy warto przemyśleć i przedyskutować z agentem. Bogactwo pakietów ubezpieczeniowych może wydać nam się zawiłe, dlatego pomoc doradcy będzie na pewno nieoceniona. Nie dajmy się jednak zwieść i zanim umówimy się z agentem z ubezpieczalni zastanówmy się, na jakie ryzyko jesteśmy najbardziej narażeni.

Własna działalność gospodarcza, czyli jakie ryzyko niesie prowadzenie własnej firmy

Jakie są ubezpieczenia dla firmy?
Jakie są ubezpieczenia dla firmy?

Własny biznes to nie tylko sukcesy, które możemy świętować, ale także ryzyko sytuacji trudnych, kosztownych, które będą dla nas dużym obciążeniem. To odpowiedzialność, od której nie możemy się uchylić i która spoczywa na naszych barkach. Wykupienie polisy jest w stanie ten ciężar zdjąć z naszych pleców, pozwoli nam zabezpieczyć się finansowo w razie sytuacji kryzysowej. Od jakich wydarzeń jesteśmy w stanie się ubezpieczyć? Po pierwsze, musimy się zastanowić, czy nasza działalność wiąże się z możliwością czy ryzykiem wyrządzenia komuś krzywdy. Narażenia na straty. Wiele biznesów właśnie to ryzyko stawia na pierwszym miejscu i od tych wypadków ubezpiecza się wybierając polisę OC. Podstawowe OC dla firmy zapewnia ochronę na wypadek wyrządzenia krzywdy osobom trzecim. Gdy w sposób niezamierzony narazimy na stratę klienta, jego finanse, zdrowie psychiczne, fizyczne, wygląd – możemy ubiegać się o wypłacenie odszkodowania, dzięki czemu takie zdarzenie nie zakłóci naszej płynności finansowej. Ubezpieczenie dla firm OC może dotyczyć szkody nie tylko osób trzecich, ale także nieruchomości oraz produktów. W zależności od prowadzonej działalności możemy działanie polisy rozszerzyć poza teren ojczyzny. Jeśli sukces naszych działań w dużej mierze zależy od takich czynników jak sprawne działanie urządzeń grzewczych, wodociągowych, kanalizacyjnych, warto także się  ubezpieczyć od tego typu szkody. Często nasza działalność opiera się na zatrudnianiu podwykonawców. Zdarza się, że ich niedociągnięcia, opóźnienia, błędy obniżają jakość naszej pracy, powodują brak możliwości wywiązania się z umowy i nieterminowe wykonanie zlecenia. W takich sytuacjach, jeśli wykupimy specjalne OC na skutek niewłaściwego działania podwykonawców, możemy ubiegać się o zwrot pieniędzy z ubezpieczenia. W zależności od prowadzonego biznesu i działalności w różnych branżach możemy ubezpieczyć się od wielu szkód. Polisy dedykowane są firmom i często przygotowywane pod kątem poszczególnych przedsiębiorców i ich biznesu.

Polecamy także:

Jakie obowiązkowe są ubezpieczenia dla firmy?

Istnieją zawody, dla których ubezpieczenie jest wymagane. Bez polisy OC nie są w stanie funkcjonować. To zawody, których działanie niesie szczególne ryzyko szkody dla osób trzecich. Do tej grupy należą zawody, których błąd w pracy może narazić klienta na straty finansowe. Należą do nich biura rachunkowe, radcy prawni, agenci ubezpieczeniowi, notariusze. Takiego ubezpieczenia wymaga także zawód detektywa. Lekarze prowadzący własną działalność gospodarczą także powinni wykupić specjalne ubezpieczenie dla firm, stanowiące podstawową polisę OC. Takie ubezpieczenie daje ochronę dla osób trzecich i zapewnia konieczność wypłacenia odszkodowania. Ale nie tylko ci specjaliści z wyżej wymienionych zawodów korzystają z tego typu ubezpieczenia. Każdy odpowiedzialny przedsiębiorca, który bierze pod uwagę ryzyko, z jakim wiąże się wykonywanie swojej profesji, wykupuje tego typu polisę. Niezależnie od tego, czy jest cukiernikiem, fryzjerem, masażystą czy kosmetyczką.

Jakie są ubezpieczenia dla firmy  – polisa na wszystko?

Gama produktów ubezpieczeniowych dla firm jest niezwykle szeroka. Istnieją szczegółowe, specjalistyczne polisy, które są w stanie zapewnić ubezpieczenie od wielu wypadków i niebezpiecznych sytuacji. Część z nich obejmuje na przykład ruchomości, nieruchomości, budowle, urządzenia i maszyny, z których korzystamy, podczas wykonywania naszej pracy, jak również wyposażenie i mienie pracownicze. Ubezpieczyć można także środki obrotowe oraz wartości pieniężne. Istnieje także polisa szczególna, nazywana polisą all risk. Polisa all risk zapewnia bardzo szerokie ubezpieczenie od bardzo wielu wypadków. Niektórzy nawet reklamują ją jako polisę od wszystkiego. Z pewnością pomoże w wielu sytuacjach kryzysowych i zapewni spokojny sen ubezpieczonemu nią przedsiębiorcy. Jest niestety niezwykle droga, jej składki są bardzo wysokie, ale pozwala na komfort i wygodę. Warto jednak zapoznać się z wyłączeniami, gdyż każda polisa posiada listę wypadków, w których nie może zostać zrealizowana.

Full Polisa Łukasz Wnuk
Promienna 33B
05-200 Marki
609 103 308
www.fullpolisa.pl/