Kliniki podologiczne w Warszawie
5 mins read

Kliniki podologiczne w Warszawie

Kliniki podologiczne w Warszawie specjalizują się w zabiegach mających na celu wyeliminowanie najczęstszych zmian i zapobieganie im. Mogą poprawić zdrowie i wygląd stóp. Dowiedz się, co dokładnie ma do zaoferowania klinika podologia.

Co to jest podologia?

Jest to dość nowa dziedzina i obejmuje działania z zakresu diagnostyki, leczenia, rehabilitacji i profilaktyki schorzeń stóp. Podiatrzy nie tylko usuwają odciski, modzele i długie paznokcie, ale także dbają o stopy i dostarczają pacjentom cennych informacji. Dodatkowo mogą wybrać dla swoich pacjentów wkładki ortopedyczne, zapewniając w ten sposób prawidłowe ułożenie stopy.

Jak to jest odwiedzić klinikę podologiczną w Warszawie?

Najpierw specjalista przeprowadza wywiad z pacjentem, a następnie dobiera dla niego odpowiednie leczenie. Zawiera również wskazówki dotyczące postępowania z pacjentami w domu. Podiatrzy oferują również produkty do leczenia podtrzymującego i pielęgnacji kończyn dolnych – https://satin.pl/zabiegi-podologiczne/brodawki-wirusowe-kurzajki.

Co oferują kliniki podologiczne w Warszawie?

Korygowanie wrastających paznokci

Wrastające paznokcie to bardzo częsty problem, który może wystąpić u osób w każdym wieku. Zwykle jest to spowodowane niewłaściwie obciętymi paznokciami, otyłością lub niewłaściwym doborem butów. Eksperci mogą szybko wyeliminować ten problem, instalując aparat ortodontyczny.

Leczenie grzybicy stóp i paznokci

Grzybica jest bardzo zaraźliwą chorobą. Najczęściej zaraża się, na przykład na basenach. W miarę wzrostu z czasem pokryje coraz większą powierzchnię stopy lub paznokcia. Leczeniem tej choroby musi zająć się specjalista, który wybiera leczenie dopiero po badaniu diagnostycznym.

Leczenie pękających pięt i modzeli

Suche i popękane stopy to duży problem, ponieważ nie wyglądają dobrze. Również ich pęknięcie jest często bolesne. Klinika Podologia oferuje profesjonalne i co ważne całkowite i bezpieczne usunięcie zrogowaciałego naskórka. Ponadto eksperci pomogą pacjentom dobrać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji wymagającej skóry stóp, czyli dogłębnie odżywią, nawilżą i zmiękczą twardy naskórek. Usuwa brodawki, brodawki, odciski, modzele. Jeśli chodzi o brodawki, usuwa się je ciekłym azotem, albo przez zamrożenie zmian, albo przez tzw. łyżeczkowanie.

Zapobieganie i leczenie haluksów

Halusk to deformacja dużego palca, która zwykle występuje u kobiet. Utrudnia to zakup odpowiednich butów, a także powoduje ból. Podiatra z Warszawy był w stanie zapobiec dalszym zmianom, dobierając kliny i przepisując odpowiednie ćwiczenia. Leczenie nadmiernej potliwości stóp Nadmierna potliwość stóp może powodować silny dyskomfort i prowadzić do rozwoju chorób grzybiczych. W klinice podologicznej w Warszawie również możesz pozbyć się tego problemu, dobierając odpowiedni antyperspirant.

W czym jeszcze może pomóc klinika podologii?

Kliniki podologiczne w Warszawie
Kliniki podologiczne w Warszawie

W poradni podologicznej w pierwszej kolejności stawia się diagnozę, a w razie potrzeby pacjent jest kierowany do odpowiedniego lekarza. Warto pamiętać, że niektóre problemy ze stopami mogą być objawami różnych chorób. Podiatrzy w Warszawie zbierają również materiał do badań mikologicznych i bakteriologicznych w celu ustalenia przyczyny zmian skórnych lub paznokciowych oraz w celu wdrożenia odpowiedniego leczenia. Ponadto poradnia podologiczna zajmuje się również:

  • Odbudowa płytki paznokcia – konieczna, jeśli płytka została uszkodzona urazem lub z innych przyczyn.
  • Eksperci używają akrylu do wypełnienia ubytku,
  • Pedicure leczniczy – w tym okresie poprawia się wygląd paznokci, a nawet deformacje i choroby,
  • Pedicure kosmetyczny.

Wkładki ortopedyczne

Wkładki ortopedyczne to najlepsze rozwiązanie w zapobieganiu i leczeniu dysfunkcji stóp. Dobór odpowiedniej wkładki dla konkretnego pacjenta pozwala na skuteczną korekcję oraz wspomaga dynamikę stopy i całej kończyny. Wkładki służą do prawidłowego pozycjonowania stopy, kolana i kręgosłupa lędźwiowego, a także łagodzenia bólu. Odciąża również najbardziej przeciążone miejsca. Kliniki podologiczne nie tylko selekcjonują, ale i sprzedają takie wkładki.

Kto jest polecany do podologii?

Oferta kliniki podologicznej skierowana jest do osób ze schorzeniami stóp i paznokci. Mogą być spowodowane niewłaściwą pielęgnacją stóp lub predyspozycjami genetycznymi. Ponadto z oferty mogą skorzystać osoby poszkodowane lub zarażone grzybami i wirusami. Klientkami podiatry są również kobiety z odciskami, otarciami czy deformacjami stóp spowodowanymi wysokimi obcasami. Istnieje również leczenie dla osób z cukrzycą, które wymagają szczególnej pielęgnacji stóp.

Kerpro sklep podologiczny
Stefana Żeromskiego 77/lok. U1
01-882 Warszawa
223546332
www.kerpro.pl
Satin podolog Warszawa
Podleśna 7
01-673 Warszawa
228334787
www.satin.pl
Spondylus podolog Szczecin
Aleja Papieża Jana Pawła II 36
70-453 Szczecin
665035035
spondylus-podologia.pl