Wczasy  w Maroku
6 mins read

Wczasy w Maroku

Maroko jest cudownym, egzotycznym państwem. Możemy tutaj spotkać zaklinaczy węży i czarowników. Będziemy mieć okazję zobaczyć ciekawe skarby. Możemy też wypić przepyszną miętową herbatę. To miejsce idealne na przygodę wyróżnia się oszałamiającymi krajobrazami Afryki Północnej, z dala od pustyni i skalistymi wzgórzami Góry Atlas. Jest podróżą do ponadczasowego, spokojnego świata uroczych, nadmorskich wiosek, kolorowych malowideł, pagórków i bajkowych fortów. Jest fascynującym krajem, połączeniem świata afrykańskiego i arabskiego i przesiąknięty odwiecznymi zwyczajami. Od dziesięcioleci Maroko jest inspiracją artystów i pisarzy i nadal oczarowuje wszystkich odwiedzających.

Marrakesz

Tętniąca życiem i energetyczna atmosfera medyny w Marrakeszu jest główną atrakcją turystyczną. Rozległy plac Djemma el-fna jest bardzo zatłoczony. Możemy tutaj spotkać sprzedawców na stoiskach, tradycyjnych muzyków, zaklinaczy węży i akrobatów. W samym środku medyny wkraczamy w świat labiryntowych uliczek i sklepów. Możemy tutaj zobaczyć kolorowe i hałaśliwe, lokalne życie. Nie przegapmy marokańskich szlaków turystycznych.

Meczet Hassana II

Najważniejszym zabytkiem i charakterystycznym budynkiem Casablanki jest meczet Hassana II. Jest nie tylko imponującym symbolem miasta, ale również całego Maroka. Budowa tego nowoczesnego meczetu zakończyła się w 1993 roku. Każdy detal w gigantycznym został wykonany starannie. Budowało go 10 tysięcy rzemieślników. Misternie rzeźbione kawałki z marmuru, żywe mozaiki i szczegóły zellige są hołdem dla tradycyjnych islamskich ideałów architektury i mistrzostwa marokańskiego mistrzostwa. Jednocześnie wygląda współcześnie.

Oudaias Kasbah

Maroko słynie z wielu pięknych, starych obszarów miejskich, ale dzielnica Rabat Oudaias Kasbah jest jedną z najbardziej malowniczych w całym kraju. Jest to spokojna, ale bardzo osobliwa dzielnica. Wewnątrz murów tej starej fortecy, zobaczymy ulice ze schludnymi biało-niebieskimi domami z kolorowymi doniczkami i trzepoczącym praniem. Panuje tu wyśmienita atmosfera. Co więcej, w odróżnieniu od obszarów starego miasta w Fezie i Marrakeszu, nie ma tu prawie w ogóle turystów. Dlatego ten piękny zakątek stolicy ma sekretny klimat.

Fes el Bali

Wraz z Marrakeszem, Fez jest ważnym celem kulturalnym Maroka. Jednak w przeciwieństwie do siostrzanego miasta cesarskiego na południu, nie jest tak oblegany przez turystów. Fes el Bali (stare miasto) jest autentyczną mieszanką, można się tutaj łatwo zgubić. Zaułki z wyszczerbionymi tynkami i wspaniałymi, starymi drzwiami, robią wrażenie. Jedną z popularnych atrakcji jest zwiedzenie garbarni.

Tanger

Jest najbardziej europejski ze wszystkich miast Maroka. Ma fascynującą i lekko rozpustną rolę w XX-wiecznej historii literatury. Ta przeszłość przyciąga wielu turystów. Miasto było inspiracją w powstawaniu wielu dzieł, np. „Sheltering Sky” Paula Bowlesa i „Naked Lunch” Williama Burroughsa. Chociaż największa popularność kawiarni bohemy, barów i knajp już dawno minęły, ale wciąż można tutaj poczuć zapach dekadenckiej przeszłości.

Chefchaouen

Jest wspaniałym labiryntem niebieskich budynków. Znajduje się w Górach Rifu. Ma niesamowicie fotogeniczny blask. Co prawda nie ma tutaj zbyt wiele do zwiedzania, ale na pewno warto tu przyjechać. Możemy wędrować po medynickich uliczkach i oglądać kolorową architekturę. To spokojne, relaksujące miasto jest idealnym miastem na odpoczynek. Możemy tutaj sobie dodać trochę energii. Kwitnie tu turystyka piesza i trekkingowa. To również punkt wyjściowy i centrum organizacji pieszych wędrówek po górach Rif.

Volubilis

Marokańska ruina jest odwiedzana przez miłośników historii. Znajduje się tu wiele niezwykłych mozaik, w miejscach, w których je odkopano. To miejsce jest pełne usianych kolumn i resztek świątyni. Przypominają, że nawet największe imperia się rozpadają. Ze szczytu wzgórza rozciąga się wspaniały widok na okolice. Panuje tutaj romantyczna atmosfera utraconej sławy. Możemy się udać do Kapitolu i Forum. Może być to świetna jednodniowa wycieczka z Meknes lub Fez.

Bab al.-Mansour

Gigantyczna brama chroni wejście do dzielnicy Meknes Imperial City od medyny. Słynie z oszałamiającej dekoracji. Ma monumentalny wygląd. Przypomina potęgę suntana Bab al.-Mansur Jest wspaniałym reliktem doskonałej epoki Meknes jako stolicy Maroka. Powszechnie uważa się go za najwspanialszą i najlepiej zachowaną bramę Maroka. Możemy tutaj przyjść późnym popołudniem, aby sfotografować bramę w delikatnym świetle. Następnie możemy wędrować po małym labiryncie medyny Meknesa.

Ait Ben Haddou

Ta złota forteca z ciekawą lokalizacją i scenerią, podoba się wszystkim, którzy tu przyjeżdżają. To bajkowe miejsce, z pomarańczowo barwionymi wieżyczkami i krętymi uliczkami. Jest surrealistycznie piękne. Jeśli wybieramy się do wewnętrznych obszarów Maroka, zdecydowanie umieśćmy go na liście. Postarajmy się przyjść wczesnym rankiem lub później po południu.  Możemy przyjść rano, jeśli nie lubimy tłumów turystów. Wtedy będziemy się czuć bardziej swobodnie. Nikt nam nie będzie przeszkadzał i drażnił.