Zabiegi kosmetyczne nie tylko dla kobiet!
5 mins read

Zabiegi kosmetyczne nie tylko dla kobiet!

Zabiegi kosmetyczne nie tylko dla kobiet!

Salony i gabinety kosmetyczne oblegane są w dużej mierze przez kobiety, nie mniej jednak mężczyźni także coraz chętniej postanawiają zadbać o swój wygląd udając się właśnie do kosmetyczki. Jeżeli Twój mężczyzna stroni od wizyt w salonie piękności po przeczytaniu tego artykułu z pewności zmieni zdanie. W dzisiejszych czasach nasza skóra narażona jest na wiele szkodliwych czynników zewnętrznych, broniąc się przed zanieczyszczeniami reaguje podrażnieniem, przesuszeniem lub nadmiernym wydzielaniem sebum itp. Dzisiaj podpowiemy Panom z jakich zabiegów pielęgnacyjnych zarówno na twarz jak i ciało mogą bez obaw regularnie korzystać, więcej informacji znajduje się poniżej.

Na jaki zabieg warto się wybrać?

Obecnie gabinety kosmetyczne w swojej ofercie posiadają wiele różnorodnych zabiegów z wykorzystaniem najnowszych technologii, sprzętów oraz preparatów. Do najpopularniejszych zabiegów zalicza się przede wszystkim zabiegi oczyszczające i normalizujące, kuracje odmładzające i ujędrniające, głębokie nawilżanie i odżywianie warstw naskórka itp. Duży wpływ na to, który z nich jest tym właściwym ma rodzaj naszej skóry i problem z jakim na chwilę obecną się zmagamy.

Wyróżniamy cztery podstawowe typy skóry – normalną, suchą, mieszaną oraz tłustą. Cera może być wrażliwa i problematyczna. Jeżeli nie potrafisz samodzielnie określić swojego rodzaju skóry, pomoże Ci w tym kosmetyczka, która podczas pierwszej wizyty przeprowadzi właściwą diagnozę skóry.  

Mężczyźni o cerze dojrzałej skorzystać mogą również z tzw. wampirzego liftingu, który w ostatnich czasach bije rekordy popularności wśród płci pięknej. Pierwsze tego typu zabiegi przeprowadzone zostały w Stanach Zjednoczonych i ze względu na spektakularne efekty jakie gwarantują to moda na nie rozprzestrzeniła się bardzo szybko na inne rejony świata. Niestety terapia osoczem bogato-płytkowym jest zabiegiem bolesnym i nieco drastycznym, po wstrzyknięciu w skórę osocza skóra pacjenta jest bardzo zaczerwieniona, nierzadko pojawiają się na niej krople krwi – stąd właśnie określenie “wampirzy lifting”.

W zimnie nie możemy zapominać również o dłoniach, w tym okresie kosmetyczki wykonują najwięcej zabiegów z użyciem ciepłej parafiny. Zabieg ten połączony jest z peelingiem oraz relaksującym masażem, przynosi ulgę spierzchniętym i podrażnionym dłoniom, które po jego wykonaniu są nie do poznania. Skóra dłoni jest zregenerowana i nawilżona.

Zabiegów takich je te wyżej jest o wiele więcej – relaksacyjne masaże twarzy i ciała, peelingi chemiczne i mechaniczne, maski algowe itp., najlepszym sposobem jest zapoznanie się z ofertą pobliskiego salonu kosmetycznego a następnie udanie się na pierwszą wizytę. Chcesz wiedzieć czego możesz się po niej spodziewać? O tym już za chwilę.

Pierwsza wizyta w salonie kosmetycznym

Przed Tobą pierwsza wizyta w gabinecie kosmetycznym? Zastanawiasz się jak będzie ona wyglądać? Jeśli będzie to wizyta o nieokreślonym celu, kosmetyczka wówczas zobowiązana jest do przeprowadzenia z klientem wywiadu, po którym przeprowadzana jest diagnoza skóry. Profesjonalistka, po zapoznaniu się Twoim problemem zaproponuje Ci odpowiedni zabieg lub serię zabiegów, które przyniosą zamierzony cel. Pamiętaj, że jest to osoba, która zna się na tym co robi, słuchaj wszystkiego co mówi i przestrzegaj nakazanych zaleceń dotyczących pielęgnacji a efekty wykonanego zabiegu utrzymają się bardzo długo.

W trakcie wywiadu, nie zapomnij wspomnieć o przewlekłych chorobach, alergiach oraz innych przypadłościach, z którymi się zmagasz, bowiem do wykonania większości zabiegów, zwłaszcza tych przy użyciu sprzętów wymagane jest wykluczenie wszelkich przeciwwskazań, które mogłyby przyczynić się do wystąpienia możliwych skutków ubocznych!

Co po wizycie?

Najczęstszym błędem popełnianym przez osoby korzystające z zabiegów kosmetycznych jest brak systematyczność. Z reguły, w większości przypadków na jednej wizycie się kończy. Decydując się na zabieg, gdzie wymagane jest przeprowadzenie kilku serii w celu uzyskania jak najlepszych efektów oraz ich podtrzymania, nie należy przerywać kuracji po pierwszej wizycie. Chodzi tutaj głównie o zabiegi z wykorzystaniem kwasów owocowych AHA, kawitacji, sonoforezy, mikrodermabrazji, mezoterapii itp.

Oprócz tego należy ściśle przestrzegać zaleceń kosmetyczki, wspomagając uzyskane w gabinecie efekty stosowaniem domowej pielęgnacji, dopasowanej odpowiednio do potrzeb skóry.