Jakie korzyści przynieść może ozonowanie pomieszczeń?
6 mins read

Jakie korzyści przynieść może ozonowanie pomieszczeń?

Walka z wirusami to obecnie najczęstsza przyczyna za sprawa której zaleca się przeprowadzenie ozonowania. I rzeczywiście, jest to z całą pewnością najskuteczniejszy sposób pozwalający dokładnie oczyścić wnętrze! Warto jednak pamiętać, że jest wiele innych sytuacji kiedy w trosce o zdrowie oraz komfort użytkowników danej przestrzeni rozsądnie jest sięgnąć po to rozwiązanie.

Ozon to najskuteczniejszy sposób na wszystkich nieproszonych gości!

Nie bez powodu ozon wykorzystywany jest do walki ze wszystkimi niewidocznymi wrogami ludzkiego zdrowia i dobrego samopoczucia. Gaz ten szybko dociera nawet w najtrudniej dostępne zakamarki i niszczy wszystko, co spotka na swojej drodze. Jest bezwzględny i bezdyskusyjnie skuteczny. To dlatego ozonowanie pomieszczeń warto jest przeprowadzać profilaktycznie we wszystkich miejscach użyteczności publicznej. Nie chodzi tu tylko o gabinety lekarskie czy dworce czyli miejsca odwiedzane często przez osoby chore czy bezdomne. Ozonowanie sal zabaw dla dzieci czy salonów fryzjerskich także podnosi bezpieczeństwo przebywających w nich osób! Przed ozonem nie są w stanie ukryć się nie tylko wirusy czy zarodki grzybów i pleśni. Zabieg ten pozwala skutecznie usunąć też między innymi rybiki, pluskwy, kleszcze czy wszy. Ozon doskonale poradzi sobie w pomieszczeniach z podwieszanymi sufitami czy innymi barierami architektonicznymi, które nierzadko stanowią doskonałe schronienie i miejsce do rozmnażania insektów! Te owady pojawić się mogą dosłownie wszędzie i niezwykle trudno jest je trwale usunąć. Co więcej bez wykorzystania do tego specjalnych narzędzi i środków to często walka skazana na porażkę!

Skuteczne usuwanie nieprzyjemnych zapachów

Coraz częstszą przyczyną dla której ludzie decydują się na ozonowanie pomieszczeń jest unosząca się w nich specyficzna woń. Nie zawsze mowa jest o zapachu brzydkim! Znacznie częściej w grę wchodzi zapach, który zasługuje raczej na miano charakterystycznego, specyficznego, niż brzydkiego. Nierzadko wraz z jego pojawieniem się użytkownicy zaczynają uskarżać się na liczne dolegliwości takie jak: bóle głowy, łzawienie oczu czy też uciążliwy katar. W pomieszczeniach klimatyzowanych przyczyną takich problemów może być niesprawna klimatyzacja. Kiedy jej brak, lub jesteśmy pewni co do jej stanu technicznego, takie objawy wskazywać mogą na pojawienie się w pomieszczeniu grzyba. Warto zaznaczyć, że brak charakterystycznej czarnej plany, nie znaczy, że go nie ma! Jest wiele miejsc w których może się on skutecznie ukrywać przed ludzkim okiem. Jednak nie przed ludzkim nosem! W takiej sytuacji ozonowanie pomieszczeń jest najskuteczniejszą metodą walki. Dezodoryzacja pomaga też walczyć ze skutkami trzymania w domu dużej ilości zwierząt. Dzięki niej usunąć można charakterystyczny zapach mokrej sierści czy zwierzęcego moczu. Ozon przydać się też może w odświeżaniu pomieszczeń! Dobrze poradzi sobie ze zniwelowaniem zapachów kuchennych, ale też z charakterystyczną wonią dymu papierosowego.

Walka ze skutkami zalania oraz wilgoci za pomocą ozonatora

Zalanie mieszkania często wiąże się nie tylko z mało estetycznym, ale mocno rzucającym się w oczy zaciekiem na ścianie. Nierzadko w jego wyniku na ścianach zaczyna rozwijać się trudny do usunięcia grzyb lub pleśń. Im dłużej trwa naciekanie, tym trudniej jest usunąć jego skutki. Tego typu sytuacje mają miejsce znacznie częściej niż mogłoby się wydawać. Dlaczego? Ponieważ zalanie kojarzy się raczej z pękniętą rurą odpływową lub popsutą pralką. Rzadko utożsamia się je z niewielkim pęknięciem z którego woda sączy się miesiącami. Takie niewielkie awarie tworzą idealne warunki do rozwoju grzybów i pleśni. Umycie ściany to stanowczo zbyt mało by się ich pozbyć. Jedynym naprawdę skutecznym rozwiązaniem jest w takich sytuacjach ozonowanie pomieszczeń. O profilaktycznym ozonowaniu pomieszczenia warto pamiętać też w przypadku klasycznego zalania piwnicy czy garażu powstałego na skutek np. oberwania chmury. To jedyny sposób by usunąć bakterie, które wraz z wodą dostały się do pomieszczenia! W tego typu wodzie znaleźć można właściwie wszystkie występujące w przyrodzie baterie i pasożyty!

Profilaktyczne oczyszczanie wnętrz za pomocą ozonu

Zabieg ozonowania w wielu miejscach wykonywany jest profilaktycznie, podczas dłuższej nieobecności pracowników. Głębokie oczyszczenie wnętrza gwarantuje bezpieczeństwo wszystkich osób zatrudnionych oraz klientów danej przestrzeni. Po ozonowaniu powierzchnia użytkowa wolna jest od wszystkich groźnych dla zdrowia wirusów, grzybów i bakterii. Ze względu na bardzo szerokie spectrum działania ozonowanie pomieszczeń to czynność jaką poleca się wszystkim osobom kupującym mieszkanie z tak zwanej drugiej ręki. Podjęcie działań sprawi, że nowy dom stanie się naprawdę wolny od pozostałości po poprzednich mieszkańcach. Kolejną grupę klientów, którym szczególnie poleca się ozonowanie, stanowią osoby wynajmujące pomieszczenia biurowe. W ich przypadków profesjonalna dezynfekcja to także przejaw rozsądku i troski m.in. o zdrowie pracowników!