Okna – co z zasłonami lub roletami?
6 mins read

Okna – co z zasłonami lub roletami?

Okna – co z zasłonami lub roletami? Latem, kiedy pogoda jest słoneczna, temperatura w pomieszczeniu będzie bardzo wysoka. Zastosowanie tradycyjnych zasłon wykonanych z grubej tkaniny nie zawsze jest uważane za celowe, mają one nieprzyjemną właściwość szybkiego blaknięcia w bezpośrednim świetle słonecznym. Wiele osób uważa, że ​​lepiej i praktyczniej jest używać rolet.

A co z zasłonami lub roletami w oknach?

Okna – co z zasłonami lub roletami?
Okna – co z zasłonami lub roletami?

Konstrukcja rolety wyposażona jest w specjalny mechanizm umożliwiający nawijanie lub rozwijanie tkaniny. Zastosowane materiały są trwałe w świetle słonecznym, trwałe i mają długą żywotność. Za pomocą pilota można zdalnie sterować roletami, a system może zasłonić połowę okna lub całe okno. W ten sposób regulowane jest naturalne światło w pomieszczeniu. Jeśli kupisz nowoczesne rolety, które automatycznie wysuwają się na żądaną długość w zależności od pory dnia, możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, ponieważ w ciągu dnia nie ma potrzeby włączania światła. Dekoracja okien to ważny etap i należy spełnić określone warunki. Chronić przed słońcem i ciekawskimi spojrzeniami. Harmonia, poprawny wizerunek, wygoda. Zasłony od zawsze służyły do ​​dekoracji okien. Zmieniają nastrój przestrzeni, dodając jej głębi i zmieniając temperaturę pomieszczenia. W ostatnim czasie sposób dekorowania okien bardzo się zmienił. Niezależnie od tego, czy jest to nowy dom, czy remont starego domu. Miłośniczki stylu klasycznego mogą połączyć delikatne tiulowe zasłony z praktycznymi okiennicami.

Zalety żaluzji

  • Dekoracyjne i estetyczne. Jeśli okiennice wykonane są z wysokiej jakości materiałów, pomieszczenie nabierze oryginalnego wyglądu. Jeśli ktoś chce mieć spokój, może skorzystać z bambusowych ekranów. Uważa się, że bambus zapewnia dodatkowy spokój w przestrzeni. Jeśli szukasz ekonomicznego sposobu na udekorowanie swojego pokoju, możesz zastosować rolety materiałowe.
    Łatwość użycia. Rolety są bardzo łatwe w użyciu. Prawie każdy może powiesić je w i na oknach bez specjalnego sprzętu. Ponadto niektóre rolety są automatyczne i posiadają piloty. Nawet małe dzieci mogą obsługiwać rolety, po prostu naciskając odpowiedni przycisk.
  • Wygodna. Podobnie jak tradycyjne zasłony, okiennice pozwalają obserwatorom zajrzeć w prywatność.

A co z zasłonami?

Zasłony nie tylko zapewniają prywatność, ale także blokują światło i ciepło. Zdobią okna, tworząc ciekawe efekty i zwracając uwagę na widok na zewnątrz. W przeszłości firanki były świetnym elementem dekoracyjnym salonu, zwłaszcza w oczekiwaniu na przybycie gości. Tworzą atmosferę spokoju, domowego komfortu i dekoracyjności. Zasłony i rolety dobrze sprawdzają się w sypialniach. Mała sypialnia ma wysokie rzymskie okiennice, które świetnie wyglądają i są łatwiejsze do kontrolowania, ale zapewniają prywatność. Żaluzje nie mają tak wielu opcji projektowych i kolorystycznych, ale wymagają mniej konserwacji i są trwalsze. Zasłony i rolety zaciemniające doskonale nadają się do zachowania prywatności w pomieszczeniu. Rolety są lepszym wyborem niż zasłony, ponieważ łatwiej je wyczyścić, jeśli zostaną poplamione lub zachlapane.

Dlaczego rolety dzień noc są tak popularne?

Ze względu na swoją praktyczność i estetykę. Rolety dzień noc składają się z naprzemiennych pasów ciemnego i przezroczystego materiału. Ten wygodny mechanizm umożliwia regulację ciemnych pasów tak, aby blokowały światło słoneczne. Płótno ułożone jest w naprzemienne przezroczyste i ciemne pasy, co wygląda bardzo stylowo. W zależności od sposobu montażu mogą być kasetonowe lub wolnowiszące. Ten rodzaj żaluzji to doskonały wybór do biur i mieszkań, których okna wychodzą na słoneczną stronę domu.

Wybór między żaluzjami a zasłonami

Żaluzje są uważane za dobre rozwiązanie regulujące naturalne światło. Wykonane są z różnorodnych materiałów. Modele plastikowe są jednym z najtrwalszych materiałów do ochrony, nie blakną w bezpośrednim świetle słonecznym, dobrze się czyszczą i są stosunkowo niedrogie. Poziome lub pionowe okiennice plastikowe są uważane za dobrą opcję dla przestrzeni biurowych. Z drugiej strony drewno jest jednym z najtrwalszych drutów do ochrony przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Nigdy nie blakną i są bardzo trwałe, aby trwać długo. Minusem jest to, że jest dość drogi. Ale mogą służyć w głębi lądu przez dziesięciolecia. Nowoczesne zabiegi okienne podkreślają styl całego pomieszczenia i tworzą poczucie przytulności. Ciężkie zasłony ustępują miejsca stylowym roletom, które charakteryzują się pięknem, wygodą i minimalizmem, harmonijnie wtapiając się w każdą przestrzeń. Na rynku dostępne są różne modele dostosowane do różnych gustów i kolorów. Mechanizm obrotowy pozwala na regulację kąta nachylenia lameli, odbijając światło bez przytłaczania pomieszczenia. Rolety są zwykle wykonane z naturalnych lub syntetycznych tkanin impregnowanych specjalnymi związkami przeciwbakteryjnymi, które odpychają kurz. Żaluzje pionowe są zwykle wykonane z syntetycznej tkaniny poliestrowej. Ale poziome okiennice mogą pochwalić się zarówno plastikowymi, jak i metalowymi listwami. Okiennice metalowe świetnie prezentują się z zewnątrz jak i wewnątrz okna. Na zewnątrz mają również dodatkową funkcję zapobiegania włamywaczom.