Producent parków trampolin
6 mins read

Producent parków trampolin

Ostatnimi czasy można odnotować w Polsce prawdziwy rozkwit parków trampolin. Każdy park trampolin jest wyposażony w mnóstwo atrakcji – tj.: basen z gąbkami, ścieżki akrobatyczne oraz sportowe trampoliny. Całości idealnie dopełnia arena dodgeball, która jest przeznaczona do gry w zbijaka. Producenci parków trampolin podkreślają, że prowadzony przez nich biznes przynosi stabilny dochód, który wzrasta z roku na rok. Park trampolin to miejsce regularnie odwiedzane nie tylko przez dzieci, ale także dorosłych, którzy prowadzą niezwykle aktywny tryb życia. Producenci parków trampolin przekonują, że w przypadku tej rozrywki wiek i płeć nie ma najmniejszego znaczenia. Jedynym wymogiem jest nieskrępowana radość, której dostarcza skakanie na trampolinach. Tysiące metrów kwadratowych, na których znajdują się trampoliny oraz profesjonalni trenerzy tworzą unikalną atmosferę, której nie sposób znaleźć w żadnym innym miejscu.

Bezpieczeństwo w parkach trampolin

Parki trampolin to rozrywka, która jest popularna w Polsce zaledwie od kilku lat. Natomiast w Stanach Zjednoczonych ma bogatą historię, niemniej jednak zdecydowanie częściej zdarzały się tam wypadki. W odróżnieniu od USA polskich producentów parków trampolin https://przystansklep.pl/kontakt/ obowiązują zdecydowanie bardziej restrykcyjne przepisy prawa. Parki trampolin w Polsce muszą spełniać określone normy, jak również posiadać odpowiednie atesty. Obowiązuje tutaj norma: PN EN 1176 oraz PN EN 1177. Producenci polskich parków trampolin przekonują o bezpieczeństwie tychże obiektów. Wielokrotnie podkreślają, że do budowy swoich placów wybierają solidne materiały posiadające wszystkie niezbędne certyfikaty. Także sama konstrukcja trampolin minimalizuje ryzyko urazu. Producenci parków trampolin oprócz zapewnień, że sprzęt spełnia wszelkie normy, starają się dodatkowo sami podnosić standardy bezpieczeństwa. W związku z powyższym ustanawiają szczegółowe regulaminy, jak również udostępniają materiały wideo, które są emitowane na terenie parku. Ich celem jest promocja bezpiecznych aktywności na trampolinach. Najbardziej podstawowa zasada sprowadza się do tego, że na trampolinie należy skakać pojedynczo. Nie należy również przebiegać poprzez trampoliny. W gestii trenerów pozostaje dbałość o stosowanie się klientów do tych zasad.

Udając się do parku trampolin należy zwrócić uwagę na trzy podstawowe rzeczy – tj.:

  1. liczbę osób przebywających na terenie parku – jeśli jest ich zbyt dużo, lepiej nie ryzykować; skakanie w takich warunkach może okazać się niebezpieczne,
  2. jakość mat asekuracyjnych – ważne, aby poduszki na wylotach były wysokie oraz szerokie,
  3. zasłonięcie sprężyn trampoliny – na jedno miejsce do skakania może być wykorzystane co najmniej 100 sprężyn.

Projektowanie parków trampolin

Przystępując do inwestycji dotyczącej otwarcia parku trampolin należy pamiętać o tym, że nie tylko wybór odpowiedniego budynku jest ważny. Kwestią priorytetową pozostaje odpowiedni projekt, który uwzględnia konstrukcję parku spełniającą wszelkie wymogi prawne oraz wytyczne dotyczące bezpieczeństwa w takim obiekcie. Producenci parków trampolin https://przystansklep.pl/parki-zabaw-dla-dzieci-wewnetrzne/ są zobligowani do zagwarantowania, że nowo powstały obiekt będzie bezpieczny – zarówno dla jego użytkowników, jak i pracowników. Oprócz zaprojektowania wyglądu całego parku, niezbędna jest także produkcja poszczególnych trampolin, jak również innych elementów konstrukcyjnych służących do ich prawidłowego montażu. Bardzo ważny jest dobór odpowiednio wytrzymałych konstrukcji stalowych, na których osadzone są trampoliny wraz z torem przeszkód. Producenci parków trampolin dodatkowo zajmują się szyciem materacy oraz siatek sportowych, które stanowią integralną całość. Są one wykonane z wysokiej klasy materiałów posiadających odpowiednie atesty. Doświadczeni producenci parków trampolin funkcjonujący na polskim rynku od wielu lat są w stanie wynegocjować niezwykle atrakcyjne warunki cenowe dla klientów, którzy zamawiają pełen pakiet usług. Dodatkowo, katalogi produktowe zawierają gotowe akcesoria do parków trampolin – np. klocki materacowe, czy specjalistyczne deski treningowe.

Oferta producentów parków trampolin

Przeglądając oferty polskich firm będących producentami parków trampolin można wyróżnić następujący zakres ich usług:

  • kompleksowe projektowanie parków rozrywki,
  • produkcja materaców, padów, siatek, miękkich mat oraz batutów,
  • wyposażenie obiektów sportowo-rekreacyjnych,
  • projektowanie i montaż konstrukcji stalowych,
  • miękkie obicia i podesty,
  • siatki zabezpieczające,
  • tory przeszkód.

Pracownicy parków trampolin

Nawet najbardziej przemyślany projekt parku trampolin nie wystarczy, jeśli zatrudnieni w nim pracownicy nie będą odpowiednio przeszkoleni. W związku z powyższym producenci parków trampolin postanowili poszerzyć zakres świadczonych przez siebie usług o serię profesjonalnych kursów i szkoleń dokształcających. Podczas takich spotkań trenerzy zdobędą niezbędne know-how dotyczące prowadzenia parków trampolin. Wiedza pozyskana dzięki takim szkoleniom z pewnością zaowocuje i pozwoli zachęcić klientów do coraz częstszych wizyt w parkach rozrywki. Świadomy klient to klient wyedukowany, klient który wie, jak bezpiecznie korzystać z obiektu sportowe. Wszystkie szkolenia są prowadzone przez wybitnych specjalistów z branży.