Wybór pościeli a komfort snu
7 mins read

Wybór pościeli a komfort snu

Wybór pościeli a komfort snu: każdy z nas doskonale wie, jak ważną rolę odgrywa sen w naszym życiu. Zaleca się, aby dorosła osoba spała minimum osiem godzin na dobę, dziecko do dziesięciu godzin na dobę. Sen daje nam odpoczynek, pozwala nam się zregenerować, nabrać sił, zyskać siłę i witalność, a także dobre samopoczucie. Jeśli mamy problemy ze snem, szwankuje na tym cały nasz organizm. Wielu ludzi boryka się z bezsennością i mimo totalnego zmęczenia, w momencie zasypiania nagle pojawiają się problemy. Skąd to się bierze?

Przyczyn może być naprawdę bardzo wiele. Zaburzenia ze strony układu nerwowego, zbyt duże zmęczenie, niewygodna pościel, pomieszczenie, którego przed snem nie udało się nam przewietrzyć. W artykule tym nie będziemy jednak zajmować się stricte higieną snu, ale zwrócimy uwagę na to, o czym wspomnieliśmy powyżej, a mianowicie o pościeli.

Dlaczego wybór pościeli jest tak ważny?

Wybór pościeli a komfort snu
Wybór pościeli a komfort snu

Na pierwszy rzut oka mogłoby nam się wydawać, że pościel to przecież tylko pościel. Jakie może mieć ona znaczenie dla naszego komfortu i wygody snu, dla jego jakości? Okazuje się, że może mieć bardzo duże. Producenci pościeli oferują nam różnorodne rozwiązania z tej grupy produktów. My klienci bardzo często mamy ogromny problem, a jednocześnie i dylemat, na jakie rozwiązanie postawić i co okaże się być dla nas idealnym wyborem. Kiedy kupujemy pościel, musimy zwrócić uwagę na kilka, niezwykle ważnych kwestii. Pierwszą, tą najważniejszą jest oczywiście jej rozmiar. Mając dużą kołdrę, musimy wybrać pościel 200 x 220 centymetrów, tą nieco mniejszą 180 x 200 cm lub jeszcze mniejszą, szczególnie polecaną dla mniejszych dzieci. Od kołdry zależy więc to, jaki wymiar tej pościeli będziemy musieli zakupić. Kiedy już to mamy, kolejną bardzo ważną kwestią jest sam materiał. Zdecydować można się na wiele produktów. Jedne typowo bawełniane, inne satynowe, z kory, z flaneli. Każdy preferuje coś innego, jednak od wyboru materiału zależy bardzo często nasz komfort snu. Na rynku sprzedawane są tak zwane pościele za kilkanaście złotych ze sztucznych materiałów. Po pierwsze są one słabej jakości, po drugie nie pozwalają skórze oddychać, są nieprzyjemne dla ciała i na pewno na takie nie warto stawiać. Najlepsza pościel to ta bawełniana i ona jest idealnym wyborem na każdą porę roku. Latem, gdy jest gorąco, można wybrać pościele satynowe, które nieco chłodzą, z kolei zimą, gdy temperatura jest niższa, idealnie mogą sprawdzić się pościele z flaneli. Zwracajmy na to uwagę, gdyż może to mieć duże znaczenie dla naszego komfortu snu. I trzecim elementem jest zastosowanie guzików, zamków lub rzepów. Guziki są najmniej praktyczne, zamek najbardziej trwały. Kupując pościel, starajmy się spojrzeć na każdy aspekt, bo od niego zależy, jak będzie często wyglądał nasz sen.

Efektowne pościele dla każdego

 Oczywiście wiadomo, iż ważny jest materiał, istotne jest wykonanie, rodzaj zapięcia i rozmiar. Warto jednak zwrócić uwagę także i na to, jak taka pościel wygląda. Na szczęście dziś producenci i w tej kwestii nie zawodzą, mając dla nas naprawdę godne uwagi rozwiązania, gdy w grę wchodzi sama estetyka wykonanej pościeli. Wiadomo, iż to, jak coś wygląda ma dla nas bardzo duże znaczenie, dlatego też i sama pościel powinna być dla nas idealna pod względem wyglądu. Jeśli mamy sypialnię w kolorze szarym, to z pewnością chcemy same pościele do danego wnętrza ciekawie dopasować. Jeśli aranżujemy pokój małej księżniczki, pragniemy i by sama pościel ciekawie komponowała się z całością. Patrząc na oferty sklepów, możemy otrzymać pościele w różnych kolorach, o różnych wzorach. Możemy spojrzeć na segment produktów obejmujących pościele dla dzieci i dla dorosłych, proste, klasyczne w jednolitym kolorze, jak również ze wzorkami, z ciekawymi motywami, naprawdę różnorodne i dostosowane do potrzeb najbardziej nawet wymagających odbiorców. 

Gdzie kupować pościele?

W chwili obecnej pościele dostępne są niemal wszędzie. Kupimy je w każdym większym supermarkecie, otrzymamy je w sklepach z artykułami dla domu, w miejscach, które typowo zajmują się sprzedażą tego typu asortymentu. Pościel można kupić zarówno w sklepie stacjonarnym, jak również i w sklepach online. Jedno jest pewne – nie ważne jest to, gdzie taki produkt kupimy, ale to, jaki on jest. W każdym bowiem miejscu możemy otrzymać zarówno doskonałej jakości pościele, jak również i takie, które w ogóle nie spełniają dobrze swoich zadań. Pod żadnym pozorem nie powinniśmy na takim zakupie oszczędzać. Chodzi tutaj przede wszystkim o komfort naszego snu, a więc tak niezwykle ważne jest to, byśmy wybrali dla siebie pościel, która zagwarantuje nam pełnię przyjemności i pozytywnych doznań. Jeden wybór, jeden zakup – zadowolenie na długi czas. Pościel powinna być przyjemna dla ciała, powinna pozwolić skórze oddychać, dawać komfort, a do tego wciąż wyglądać jak nowa, nawet po wielu praniach. To są rzeczy najważniejsze, które musimy wziąć pod uwagę, jeśli zależy nam na tym, by być w pełni usatysfakcjonowanym podjętym wyborem.