Jak znaleźć dobrego podologa?
6 mins read

Jak znaleźć dobrego podologa?

Podolog to specjalista, który dopiero zaczyna zdobywać popularność w Polsce. Zajmuje się leczeniem i pielęgnacją stóp. Łączy umiejętności i wiedzę z zakresu ortopedii, kosmetologii czy dietetyki. Zgłaszają się najczęściej do niego pacjenci, którzy mają różnego rodzaju zmiany w obrębie wału paznokciowego i pięt lub inne problemy z dolnymi kończynami. Po czym jednak poznać dobrego specjalistę? 

Kieruj się doświadczeniem i wyposażeniem gabinetu

Dobry podolog to specjalista, który posiada odpowiednie kwalifikacje. Zwykle dotyczą one liczby posiadanych dyplomów i certyfikatów, umieszczonych w widocznym miejscu w gabinecie. Poza umiejętnościami i kwalifikacjami ważne jest, na jakim sprzęcie pracuje. Profesjonalne urządzenia odgrywają niebagatelną rolę. Przyspieszają zabieg, a przede wszystkim umożliwiają jego precyzyjne wykonanie. Decydują także o komforcie pacjenta. Podstawowe wyposażenie gabinetu podologicznego to między innymi: frezarki, fotele, cążki oraz kosmetyki pielęgnujące. 

Zobacz również:

 

Sprawdź zajętość podologa

Podolog, który nie narzeka na brak czasu może okazać się słabym specjalistą. Z kolei duża liczba klientów i spore zainteresowanie może potwierdzać renomę podologa. Czy zawsze tak jest? Jednocześnie może być informacją o niszy na rynku tego typu usług lub braku konkurencji. Warto być czujnym i weryfikować, jakim zainteresowaniem cieszą się usługi specjalisty, nade wszystko jednak sprawdzić opinie o zabiegach.

Strona marketingowa

Jak najłatwiej znaleźć dobrego podologa? Przede wszystkim sprawdzając jego obecność w internecie. Współczesne gabinety posiadają zarówno stronę internetową, jak i profil na facebooku. Po pierwsze to świetny sposób komunikacji z obecnymi i potencjalnymi klientami, wygodna forma autoreklamy, a po drugie informacja dla klientów, jakie usługi oferuje gabinet. Obecnie to najpopularniejsza forma marketingu, a jednocześnie bogata baza wiedzy dla klientów. 

Jak znaleźć dobrego podologa? Po efektach pracy

Dobry podolog to specjalista, którego można poznać po efektach jego pracy. Najczęściej pacjenci zgłaszają się z problematycznym wyglądem pięt. Sucha i popękana skóra? To codzienność podologa. Na szczęście posiada narzędzia i metody, by pozostawić ją gładką i miękką. Czym jeszcze się zajmuje? Przede wszystkim usuwaniem modzeli, brodawek i odcisków. Po wizycie u podologa stopy wyglądają świeżo, zdrowo i niezwykle estetycznie. Kolejnym problemem, z którym zgłaszają się pacjenci są paznokcie. Problemy mogą dotyczyć zarówno trudności z ich prawidłowym wzrostem, jak i grzybicą. Obcinanie paznokci dystroficznych, grubych, wkręcających się, cienkich i łamliwych bywa bardzo trudne i wymaga specjalistycznej wiedzy, a także narzędzi. Wiedza ma tutaj nadrzędne znaczenie, ponieważ decyduje o prawidłowym przebiegu zabiegu i komforcie pacjenta. Czy usługi podologa to tylko zabiegi pielęgnacyjne? Absolutnie nie. Specjalista zajmuje się także poważnymi przypadkami rekonstrukcji paznokci. Dokładność i precyzja świadczą tutaj o kunszcie podologa. Pacjenci z ubytkami paznokci bardzo doceniają tego typu usługi. Po pierwsze podolog zajmuje się przygotowaniem paznokcia, po drugie łożyska i wału paznokciowego. Tak naprawdę umiejętność wykonywania protetyki paznokcia świadczy o wysokich kwalifikacjach podologa. Problem dotyczy sporej części pacjentów, zwłaszcza po poważnych urazach mechanicznych, a także przebytych chorobach.

Estetyka paznokci

Co jeszcze świadczy o umiejętnościach podologa? Wał paznokciowy jego pacjentów. Przede wszystkim jest on zdrowy, czysty i tym samym stanowi najlepszą wizytówkę gabinetu. Nie bez powodu najwięcej specjalistów zyskuje klientów z polecenia. Wał paznokciowy to szczególne miejsce na stopach. Właśnie w tym miejscu zwykle dochodzi do nieprawidłowości związanych z chodzeniem. Mowa tutaj przede wszystkim o wrastających i wkręcających się paznokciach, a także uciążliwych stanach zapalnych. Tego typu przypadki spowodowane są najczęściej przez różnego rodzaju dolegliwości i deformacje. Aby uratować wygląd wału paznokciowego, podejmuje się zwykle korekcję paznokcia, przede wszystkim zakładanie klamer. Wcześniej jednak podolog wykonuje dokładne czyszczenie wału i naturalnej płytki paznokci. Po tych czynnościach przystępuje do specjalistycznych zabiegów podologicznych. W ten sposób gwarantuje zdrowy i prawidłowy wzrost paznokci bez zrogowaceń i bakterio-chłonnych szczelin podpaznokciowych. Aby doprowadzić do takiego stanu paznokcia, podolog wykonuje szereg precyzyjnych zabiegów i czynności. Przede wszystkim jednak stosuje wyspecjalizowane narzędzia, w tym: tamponady, sondy, dłuta, frezy, specjalistyczne tynktury i kremy, masy żelowe i klamry ortonyksyjne. Precyzyjna obróbka wałów paznokciowych znajduje szczególne zastosowanie w technikach rekonstrukcji i protetyki paznokci.

Wszystkie powyższe informacje wskazują na to, jak znaleźć dobrego podologa. Kierując się nimi, można liczyć na współpracę z dobrym specjalistą, który doprowadzi stopy do estetycznego wyglądu i pozwoli je dłużej utrzymać w dobrej kondycji i zdrowiu.