Komputery dla graczy
7 mins read

Komputery dla graczy

Witam Cię bardzo serdecznie, w związku z rosnącą liczbą pytań na temat jak wygląda praca, jako copy writer postanowiłem napisać ten artykuł dla osób, które chciałby zacząć pisać. Co prawda nosiłem się z zamiarem napisania tego „poradnika” dosyć długi czas, ponieważ nie postrzegam siebie, jako osobę, która jest specjalistą w tym temacie. Nie mniej jednak, kiedy znajomi pytają mnie, czym się zajmują to mogę z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, iż zawsze słuchają uważnie, kiedy opowiadam o pracy, jako copy writer.

Zacznijmy sobie od powiedzenia, czym właściwie się zajmuję? Otóż najprościej powiedzieć będzie, że tworzę materiały tekstowe, które następnie razem z prawami autorskimi trafiają do osoby, która o takowe materiały poprosi. To jest taka esencja tego, czym zajmują się copy writerzy. W praktyce jednak cały proces tworzenia tekstu jest zdecydowanie bardziej złożony. Zanim zabiorę się do pisania muszę mieć temat, na jaki będę pisać, w tej kwestii wiele osób sama poszukuje zleceń w internecie i oczywiście przekłada się to na większe zarobki jednak może być to uciążliwe, aby cały czas szukać nowych zleceń. Drugą opcją jest dołączenie do teamu copy writerów dzięki osoba, którą możemy nazwać „szefem” zawsze dostarcza nam coraz to nowszych zleceń. Oczywiście samo pisanie nie jest niczym skomplikowanym, kiedy mamy temat to po prostu siedzimy i o nim piszemy, nie jednokrotnie dostałem do rąk temat, na który nie miałem zbyt dużej wiedzy, jednak, od czego jest internet. Bazowanie na innych artykułach to nic złego, a w dodatku rozwija to naszą wiedzę w temacie, o którym właśnie piszemy. Ostatnio znajomy, któremu opowiadałem powyższą „historię” zapytał o mój komputer. Na szczęście do pracy, jako copy writer nie potrzebujemy super zaawansowanego sprzętu, ponieważ komputer musi być w stanie udźwignąć wymagania programu, w którym piszemy, czyli zazwyczaj będzie Word. Oczywiście komputery dla graczy, które jak wiadomo są dużo szybsze i wydajniejsze nie będą złe. W moim przypadku okazało się to nawet plusem.

Sprawdź również:

Otóż komputery dla graczy posiadają dużo wydajniejsze karty graficzne, dzięki czemu mogłem podłączyć sobie drugi monitor, a więc kiedy piszę dany artykuł to mogę zerkać sobie do pomocniczych materiałów bez wyłączania tekstu. Kolejnym plusem, jakie mogą mieć komputery dla graczy będzie zdecydowanie szybszy procesor i chociaż nie potrzebujemy w prawdzie wielkich mocy przerobowych to w momencie, kiedy piszemy bardzo dużo i pootwieramy sobie setki stron internetowych a w tle pracuje kilka programów to z pewnością szybszy procesor okaże się dobrym przyjacielem. Jeżeli chodzi o osprzęt, jakim cechują się komputery dla graczy taki jak myszki i klawiatury to powiem tak. Posiadam kilka klawiatur w domu i najlepiej pisze mi się na klawiaturze właśnie do grania, pewnie jest to spowodowane podkładką pod nadgarstki oraz krótszym skokiem klawiszy, dzięki czemu pisze się po prostu wygodniej niż na zwykłej, standardowej klawiaturze.

Reasumując temat sprzętu to możemy powiedzieć sobie tak. Komputery dla graczy będą pomocne przy pisaniu tekstów, jednakże, jeżeli chcesz kupić sobie komputer właśnie w tym celu to nie musi być to najlepszy komputer gamingowy. Czego zatem potrzebujemy najbardziej, jeżeli komputery dla graczy to jedynie dodatek? Według mnie będzie to po prostu dyg do pisania. Nie da się ukryć, że osoba, które nie lubi pisać i nie ma bujnej wyobraźni oraz nie potrafi improwizować nie będzie w stanie pisać dużo tekstów dziennie. Oczywiście warto samemu spróbować napisać kilka tekstów, które można potraktować później, jako swoje portfolio. Nie mniej jednak, jeżeli podczas pisania takich właśnie „próbnych” artykułów poczujesz, że to nie dla Ciebie to nie ma sensu dalej w to brnąć, zwyczajnie nie jest to praca dla Ciebie i musisz poszukać czegoś innego. Poza tym wszystkim warto zacząć pić yerbę, którą osobiście polecam każdemu. Jeżeli nie wiesz, czym jest to tak po krótce jest to po prostu zioło (legalne), które zaparzamy i następnie popijamy. Zawiera kofeinę, ale nie pobudza tak mocno jak kawa i pozwala się skupić. Oczywiście wygodne miejsce do pisania, pisanie trzymając klawiaturę na kolanach może być mało komfortowe, wygodny fotel i to właściwie tyle. Jeżeli spędzamy przy komputerze naprawdę dużo czasu to warto pomyśleć o okularach oraz kroplach nawilżających dla oczu jak na przykład krople borówkowe. Ostatnią rzeczą będzie po prostu czas, zarezerwuj go tyle ile potrzebujesz, ja piszę jeden artykuł około pół godziny, ale to zależy od człowieka. Poza tym nie przychodzi mi nic konkretnego na myśl.

Reasumując, jeżeli nie talentu to lepiej się nie brać za pisanie tekstów natomiast, jeżeli tylko znajdziesz wenę i chęci to nic nie stoi na przeszkodzie żeby sobie dorobić z pisania tekstów, nie wymaga się tutaj wygórowanych umiejętności a rzeczy takie jak komputery dla graczy to jedynie udogodnienie. Z mojej strony to tyle, dziękuję Ci za czas oraz atencję poświęcone na ten artykuł i zapraszam do zainteresowania się pracą, jako copywriter.